Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Tele van a ház katicával. Mit...

Tele van a ház katicával. Mit csináljak velük?

Figyelt kérdés
Az utóbbi pár napban ellepték a házunkat a katicák. Legalább 50 lehet csak az én szobámban, röpködnek össze-vissza és rohadt nagyot csípnek. Megölni nem akarom őket, de megfogni sem merem. Mit csináljak velük? Egyáltalán miért vannak ennyien? Talán valamire jönnek? Mi vonzza a katicát? :S
2013. okt. 8. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A magyar hét pettyes nem csíp. Amennyiben behurcolt faj (mint pl.: a harlekinkatica) és biztos, hogy az, akkor őket lehet irtani, mert rohadt ellenállóak a permetszerek ellen viszont kiszorítják az őshonos rovarfajtákat. [link]
2013. okt. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugye? Én is ugyanezt tapasztaltam. Mármint nem pont nálunk szerencsére hanem egy ismerősömékénél a 18. kerületben. És bárkinek meséltem nem hitte el, mert azok biztos valami más rovarok, meg nem is lehet olyan sok, pedig igen! Ha kinyitod az ablakot már jönnek is be tömegesével. Szerintem várj egy kicsit, ha semmi változás akkor talán rovarirtók? (nem tudom, hogy a katica nem-e védett)
2013. okt. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudtam megszámolni, hogy hány pöttyük van, de szerintem nem a rendes magyar katicák, mert ilyen narancssárgás, vagy sárgás vagy fakó piros a színük. Vagy az mindegy, attól még rendes katica? De amúgy azért nem irtom ki őket, mert - ne nevessetek - sajnálom szegényeket megölni. :S
2013. okt. 8. 16:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amiket leírtál színek a harlekin katicákra jellemzőek. [link]
2013. okt. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is rengeteg ilyen van most vidéken.Bejönnek a házba,én pedig szépen kihordom őket a kertbe.Lehet kiröhögni :)

Nekem is az tűnt fel,hogy nagyon sok pöttyük van.

2013. okt. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne sajnáld, felzabálja a magyar katicák petéit, lárváit. Nem idevaló faj és sajna nem lehet megkérni, hogy menjen haza.
2013. okt. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekünk is van egy csomó. Minden ősszel és tavasszal visszajönnek. De eddig még egyszer sem csíptek :/
2013. okt. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!