Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért nem írtják a kullancsokat?

Miért nem írtják a kullancsokat?

Figyelt kérdés
manapság már a tópartra sem tudok lemenni a kutyámmal,anélkül hogy ne hoznánk haza kullancsot,szerencsére ma még idöben észrevettem,hogy valami mászik a kutyusom lábán,ugyhogy egy falevéllel leszedtem azonnal hazajöttünk,átnéztem magam és a kutyát is de sajnos kutyán elég nehéz észrevenni(ráadásul hosszú fekete szőrű kutyám van)

2013. okt. 18. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezen már én is elgondolkodtam!
2013. okt. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
az addig oké,hogy betiltották azt a szert amit eddig használtak mert ártalmas a környezetre,na de inkább végignézzük hogy szerencsétlen emberek/állatok a fertőzött kullancs miatt betegszenek meg,ne adj Isten attól halnak meg?!ennek mi értelme?
2013. okt. 18. 17:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az Európai Unió 1849/2006/EK rendeletében (2006. 12. 14.) döntött arról, hogy egyéb biocid vegyületek mellett az évtizedeken keresztül kullancsirtásra hazánkban is felhasznált pirimifosz-metil a biocid hatóanyag-felülvizsgálati programból kikerül. Valójában tehát nem a kullancsirtás technológiája került "betiltásra".

Az EU-ban 2000-ben megkezdett, 10 éves periódusra tervezett biocid felülvizsgálati program célja egy olyan hatóanyag-jegyzék létrehozása, amelyen csak azon biocid hatóanyagok szerepelnek, amelyeket a tagállamok egységes elvek szerint fizikai-kémiai, hatástani-alkalmazási, környezet-toxikológiai valamint humántoxikológiai szempontból felülvizsgáltak.

Egy-egy hatóanyag felülvizsgálata az előírt dokumentáció benyújtásától a listára felvételről történő szavazásig legalább 2,5-3 évet igényel. A folyamat elején a hatóanyag gyártója a felülvizsgálatban való érdekeltségét a dokumentáció benyújtásával egyértelműen jelzi. Előfordul azonban jellemzően anyagi okokból, hiszen a komplett dosszié összeállításához rendkívül költséges vizsgálatok szükségesek hogy a megkezdett felülvizsgálat megakad, és a gyártó a munka folytatásáról lemond. Ekkor jogi döntés születik arról, hogy a hatóanyag kikerül a felülvizsgálatból, amelynek azonban az is következménye, hogy 12 hónapos átmeneti időszakot követően a tagállamoknak kötelességük biztosítani, hogy ilyen hatóanyagú biocid termék a területükön ne kerüljön forgalomba.

A fenti döntés alapján tehát a pirimifosz-metil hatóanyagú készítmények irtószerként, biocid termékként, az Unió országaiban nem maradhattak forgalomban. Ezért az Országos Tisztifőorvosi Hivatal az egyetlen, Magyarországon kullancsirtásra engedélyezett permetezőszer, az Actellic 50 EC rovarirtó koncentrátum forgalomba hozatali engedélyét 2007. augusztus 10-től visszavonta.

2013. okt. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell senkinek megbetegednie, vagy meghalnia:

kutyáknak: [link]

neked: [link]


Az általad hiányolt kullancsirtásnak pedig hosszútávon sokkal hátrányosabb hatásai vannak az emberre. Na persze ez nem a te életedben jelentkezne, hanem a gyerekedébe vagy az unokádéban, de hát ők nyugodtan meghalhatnak, ugye, és fő, hogy beléd nem menjen kullancs...?!

2013. nov. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!