Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a megfelelő, vagy van e...

Mi a megfelelő, vagy van e egyáltalán valami megfelelő módszer arra, hogy távol tartsam a macskámtól kullancsokat?

Figyelt kérdés
Sajnos, frontline, egyéb spot on-ok, nem segítettek, most nyakörve van,kb két hete, elvileg direkt erre jó,gyógynövényes,volt is kis előrelépés. Két héttel ezelőttig, mindennap 8-10kullancsot szedtem ki belőle, amióta a nyakörv megvan, már "csak" 3-5öt, de ma az történt, hogy pont a nyakörv alatt is találtam egy kullancsot.
2011. jún. 16. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:

A Frontline.nak a "Combo" változatát kell választani, az eléggé hatásos.

A kutyámnak kiltix nyakörvet vettem, mert állítólag ez az egyik legjobb és 7 hónapig hatásos. Azért vettem, mert a Frontline mellett is előfordult benne a kullancs és tovább is hatásos.

Azóta (kb 1 hónapja) nincs benne!

A cicáknak a gazdik azért nem szeretik a bolhanyakörvet, mert csavargás közben beleakadhat, fennakadhat valahol, szerencsétlenebb esetben meg is fulladhat emiatt.

A Te cicád benti, esetleg meg lehetne próbálni. Ócska, noname-et ne vegyél, teljesen hatástalan.

2011. jún. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A Frontline sem fogja távoltartani a kullancsot, nem az a hatásmechanizmusa.A rácsepegtetett anyag beivódik az irharétegbe és onnan szivárog lassan a bőrön és a szőrön keresztül. A kullancs belefúrja ugyan magát az állatba, de elpusztul, mielőtt megszívná magát. Én mindennap leviszem sétálni a ciccet, általában van rajta kullancs, de mivel séta után rögtön át tudom fésülni, általában még nem fúródik be. Ha igen, kitépem. A feje ugyan bennmarad, de azt kidolgozza a szervezet. Az pedig, hogy mikor mennyit szed ösze, teljesen független a nyakörvtől. Ha párásabb, hűvösebb az idő, többet, mert akkor nem húzódnak a növényzet belsejébe a dögök. Ha napsütéses, meleg az idő, kevesebbet szed össze.
2011. jún. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elmész az állatorvoshoz, és ő majd ajánl egy terméket ami elűzi a kullancsokat, vagy távoltartja őket!
2011. jún. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Először is köszi a válaszokat mindenkinek:) Kinti cicáról van szó, velünk szemben erdő, szóval lehet, hogy erre nincs is semmilyen csodaszer :) Állataim dokija,jár hozzánk, nagyon jó orvos, ő ajánlotta ezt a nyakörvet,hát nem tudom, majd kiderül:) De remélem baja nem lesz:) érdekes a kutyámon idén még csak egy volt, pedig ő is nagy erdőjáró:)
2011. jún. 17. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!