Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » 3 napja 100 kaptárnyi méhet...

Sosi71 kérdése:

3 napja 100 kaptárnyi méhet telepítettek a szomszédunkba ( kb.6 millió ). A férjem nyaka, füle már volt bedagadva. (igaz darázscsípéstől, de nem tudjuk erre allergiás-e? ) Most rettegünk! Valakinek tipp esetleg?

Figyelt kérdés
Két kisgyermekünk van, és 2 lovat tartunk, amelyek különösen allergiásak rájuk. A tulaj közölte, nem érdekli, ha perelünk, úgyis a méhésznek adnak igazat, ő a rendeleteket betartja, ha baj van pedig nem tudjuk bizonyítani, hogy az ő méhei voltak.

#méh #jogszabály #szomszédi vita
2014. ápr. 6. 15:13
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Méhekre veszélyes anyaggal permetezni tilos virágzáskor, még ő kérhet kártérítést, bár ha ő azt mondja, nincs rendszám a méhein, akkor a vegyszer se biztos, hogy az enyém. :) Beszélni vele nem lehet, az első naptól kezdve nem köszön, pedig akkor még azt sem tudtuk, hogy méheket hoz. Most kaptam a tippet, hogy feszítsünk ki egy nagy ponyvát, amit bekenünk ragaccsal. Szerintetek?
2014. ápr. 6. 17:02
 12/22 A kérdező kommentje:
A birtokvédelemre a jegyző azt mondta, hogy fényképezzük le a méheket, amikor nálunk vannak, mert csak úgy tud intézkedni. Erre a méhész tudjátok mit fog mondani? Nem az ő méhei. Ennyi!
2014. ápr. 6. 17:12
 13/22 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalán nem biztos, hogy mindig a méhésznek adnak igazat.Van méhészeti igazságügyi szakértő, aki ilyen esetekkel is foglalkozik,nem tudom, ide leírhatom-e a nevét.Egyébként meg nagyon tahó a méhész, legfőképpen neki lenne érdeke jóban lenni a szomszédokkal, egy méhállományban nagyon könnyű kárt tenni. Magam is méhész vagyok. Még vándorláskor is kínosan ügyelek arra, hogy senkinek kényelmetlenséget ne okozzak, pláne állandó telephely kiválasztásánál. A lovak ízzadsága állítólag annyira ingerli a méheket, hogy képesek halálra szurkálni őket. Egyébként van mondjuk 1 km-en belül másik méhészet?
2014. ápr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon poén a ponyvás megoldás.:-) Tetszik. Vannak szúnyogölő füstölők és elektromos rovarriasztók. Nem tudom milyen hatáskörrel működnek de akár ezeket is be lehet vetni. Ha rákeresel a darázsirtó oldalakra ott láthatod hogy a darazsak ellen valamilyen fehér port vetnek be. Amelyik helyre ilyen port fújtak (pl: eresz deszka alá) a darazsak többet nem fészkelnek, mert kimúlnak a por maradékaitól is. A lovak istállójának a közelében lehet ez is egy megoldás lehet.
2014. ápr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Anyaként felháborítónak tartom hogy ez megtehetik veletek. Esetleg gondoltál már rá hogy a lovakon kívül gyurgyalagokat is tartsatok? A gyurgyalag kedvenc tápláléka a méhek és egyéb fullánkos repülő rovarok.
2014. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy egy méhész is elismeri, törvény ide, vagy oda, ez nem korrekt. Egyébként azóta több méhésszel is beszéltem, ugyanezt mondták, van aki 200 kaptárral 20 évig csinálta, de soha nem volt konfliktusa, hisz vannak gazdák, akik kifejezetten örülnek nekik.Nekem nincs a méhészekkel semmi bajom, sőt a mézet is nagyon szereti a család, de ennyi méh nem lakott területre való. A szomszédunk, akit már vitt el a mentő, ráadásul még többszörösen műtött szívbeteg is, már nem mer a kertjébe hátramenni.A szakértő nevét, elérhetőségét ha megírnád, azt megköszönném.A lányom minden nap attól retteg, él-e még a lova, akit úgy babusgat, mint egy kisbabát.Én meg a lányomat féltem, és csak remélem betartja amit megbeszéltünk: ha a lovakat megtámadják a méhek, még véletlenül se menjen segíteni!A védőoltást megrendeltem, ára 20.000.-
2014. ápr. 7. 09:29
 17/22 anonim ***** válasza:
62%

Ha valamelyik családtagomat vagy állatomat megcsípdosnák a szomszád méhei, valószínűleg még aznap este meglátogatnám a méhkasokat egy gyújtóval és egy dezodorral, de minimum rovarölő méreggel.

Ha ennyire bátor nem vagy, akkor vegyél egy elektromos rovarirtót, tegyél elé valamit ami odavonzza a méheket, és hivatkozz arra, hogy a saját telkeden azt csinálsz amit akarsz, a rovarirtás nem ütközik törvénybe. De a ponyva is jó ötlet.

2014. ápr. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 szabóméhészet ***** válasza:

Nekem forditott a problémám.Az egyik szomszéd a helyi rendelet tiltása ellenére lovat tart a telkén.A telek mérete miatt nem tudja betartani a jogszabályt sem,hogy lakóépülettől 15méterre lehet az istálló.

Engem akadályoz abban,hogy arra a telekre az 1969.évi MéM rendelet betartásával 20-30 kaptáramat áttelepitsem.

A házat ami azon a telken van nem lakjuk,de ha laknánk benne nyáron pl nem lehetne kinyitni az ablakokat az átható lószag trágyaszag miatt.

Városi kertházas övezet.


Erősen agyalok rajta hogy bejelentem,mert ló az a város szélére való,ott vannak telepek ahol bértartásban lehet lovat tartani.

2014. máj. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
69%
Kedves 18-as, városi kertvárosi részbe nem lenne etikus a méheidet oda telepíteni. Főleg ha még nem is ott laknál. A szomszédodtól sem etikus a lótartás a szomszédok megkérdezése nélkül, de a méheknek is valahol nagyon messze a lakott területtől kellene lennie. Tudom hogy a törvény megengedi, de a törvényeket általában fővárosi főmukik hozzák akiknek nem kell a családját félteni hogy a szomszédjukba valaki méheket tartana.
2014. máj. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 szabóméhészet ***** válasza:

Kedves 19-es


Egymás mellett van a két telek,két családiház.Együtt kb 2500négyzetméternyi a telek.Az egyikben lakom,hátul a kertben 1986 óta vannak méhek.

Tavaly az egyik szomszéd szólt,hogy ha el is viszem onnan a méheket máshova,mindig hagyjak 8-10 kaptár méhet,mert észrevehető hogy a barack a körte a szilva nagyobb,egészségesebb mint méhek nélkül.


Egyedül a lovas szomszéddal van ez a gond.

2014. júl. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!