Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Találtam egy nagyon furcsa...

Találtam egy nagyon furcsa bogarat, első ránézésre azt hittem, valaki odapingált egy 'T' betűt a falra. Mi lehet az?

Figyelt kérdés
A bogár teste vékony, olyan, mint egy 1-1,5 cm hoszzú, pár milliméter átmérőjű bot, kivéve, hogy a fejéből kétoldalt a testével (potrohával? Nem értek a bogarakhoz) derékszögben két kemény dolog áll ki, olyan, mintha nyitva lennének a szárnyai, de mikor repül, sem mozgatja őket. Bezártam egy bogárgyűjtőbe, és azt vettem észre, hogy akár 4-5 óráig is képes egy helyben állni. Beraktam hozzá néhány fűszálat, virágot, de mindeddig hozzájuk sem nyúlt. Még soha életemben nem láttam ehhez hasonló bogarat, és nagyon érdekel, mi lehet az. (Elnézést kérek, ha nem elég részletes a leírás)

2014. aug. 4. 18:28
 1/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Valószínűleg egy tollasmoly. Bár ők mozgatják repülés közben a szárnyaikat, szóval még gondolkozok rajta.

[link]

Mindenesetre egy fénykép segítene, ha megoldható.

2014. aug. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, néztem képeket róluk, és biztos vagyok benne, hogy ez tényleg egy "közönséges" tollasmoly ('T', mint Tollasmoly :-))! A képet itt találod: [link]
2014. aug. 4. 19:41
 3/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Igen, ez valóban az. Jópofa kis jószágok. :D
2014. aug. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!