Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » 🐜 Ez mi? és miért...

🐜 Ez mi? és miért jelenik meg a semmiből? (Képpel) 🐜

Figyelt kérdés
2015. jan. 27. 03:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2015. jan. 27. 03:31
 2/11 A kérdező kommentje:
természetesen ilyen kifejlett hegyi troll példánnyal ritkán találkozni, de miért jelennek meg? :s és tényleg gyakorlatilag a semmiből..
2015. jan. 27. 03:32
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Ezüstös pikkelyke amire te gondolsz. Nálunk is van néha, általában a plafonon. Nem tudom honnét jönnek. De "a faj az ősidőkből származik, még a csótányok előtt jelent meg a Földön (300 millió éve)" azért ez milyen menő már?
2015. jan. 27. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igen menő..:) őszintén szólva nem igazán tetszik a látványa, habár látszólag ártalmatlan, haszontalan lényeknek tűnnek, de tényleg, mintha egyszerűen egy csepp vízből jelenne meg, folyamatosan takarítva van a fürdőszoba, illetve a szobák stb. de mégis megjelenik, egyébként nálunk a csempén szeretnek járkálni.
2015. jan. 27. 03:49
 5/11 A kérdező kommentje:

nem sokat írtak róla wikipediáról, de legalább jó tudni, hogy végül is tényleg ártalmatlan :)

egyébként mennyire érdekes, hogy egy ennyire haszontalan lény, 1 évig képes élelem nélkül élni és a sérült testrészeit regenerálja, lehet, hogy az emberek okosak, gondolkodó lények, de lehetne valami apró ötvözet .) remélem egyszer az emberek is képesek lesznek ilyesmikre .)

2015. jan. 27. 03:56
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
na látod, hogy máris fanja lettél. Mondtam, hogy menő :D
2015. jan. 27. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
igaz :')
2015. jan. 27. 04:05
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Ez nem ezüstös pikkelyke, ez egy ilyen ragadozó izé.
2015. jan. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Sebok ***** válasza:
56%

Szia ennek köze nincs az ezüstös pikkelykéhez.Keress rá képekre a neten meglátod te is..

ez vmi undorító százlábú.Nálunk a csatornából jöttek fel néha. Néha a csempén pihengéltek de a wc ben is találkoztunk már. akkor egy flakon rovarirtó robbantás jön.annyira irtózok ezektől.

Ha valaki tudja mi ez én is kíváncsian várom..

2015. jan. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sebok ***** válasza:
74%

A légyölő pókszázlábú (Scutigera coleoptrata) eredetileg a mediterrán régióból származik, ettől északabbra, így nálunk is csak a lakásokban képes átvészelni a telet. Éjszakai ragadozó, így főleg az esti lámpafelkapcsolások alkalmával láthatjuk a plafonon cikázni, ahol a lakásban élő ízeltlábúakra vadászik. A véletlen emberi terjesztésnek a következtében ma már más kontinenseken is megtalálható a faj, így például Észak-Amerikában, Afrikában és Ázsiában is. A pókszázlábúak rendjére jellemzően 15 pár igencsak megnyúlt lába van, illetve a többi százlábútól eltérően nem pontszemei vannak, hanem mozaikkép alkotására alkalmas összetett szemekkel rendelkezik. Harapása fájdalmas és a méhcsípéshez hasonló tüneteket okozhat. Látványosan gyors mozgású állat, akár 25 cm/s sebességgel is képes futni a falon. Élettartama közel 7 év is lehet. Trópusi rokonai egyébként akár 26 cm hosszúra is megnőhetnek, és lábfesztávolságuk elérheti a 30 cm-t is.


Jó oldalt néztetek csak rossz szöveget. de végre én is tudom mi ez az undormány

2015. jan. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!