Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Nevetséges módon félek a...

Nevetséges módon félek a bogaraktól, mivel küzdhetem le?

Figyelt kérdés

Egyszerűen csak nem és kész... Nem bírok meglenni körülöttük. Tudom, hogy ez hiszti.

lassan azért már így, ahogy felnövök, ezt le kéne küzdenem.

de bármi, ami repül, rémálom. Félek, kényszeresen csapkodok magam körül.

Tudom, hogy egy nyavalyás légy nem tehet bennem kárt... tudom, de nem bírom elviselni...

hogy a darázstól félek, az még kb. reális is.

Ami nem csíp, azt még le is merem csapni.

Minden másért a bátyámat kell riasztanom ( vagy más bátrabb valakit).

19L

segítsetek kérlek!



2015. ápr. 29. 23:45
 1/7 anonim válasza:

Szerintem csak az undor...

Ezt viszont sehogy.

Én 22 éves vagyok, mégsem tudom legyőzni a "félelmem".

2015. ápr. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ugyan ez 19L es rettegek foleg a pokoktol. Nem vagyok kenyeskedo de ezektol hiszti rohamot kapok. :D
2015. ápr. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

tesóm ugyanez.. 22 éves, de mindentől fél. repülő rovarok, mászkáló bogarak.. a kicsi kaszáspóktól is ordít, mintha ölnék, és úgy kell berohanni hozzá, hogy nah mi történt. a katicabogártól, és a cserebogártól is fél. sőőt! még a lepkéktől is. múltkor majdnem balesetet okozott, mert berepült a kocsiba egy méhecske, és csapkodott meg ordított össze-vissza az anyósülésen..:D

kérdésedre válaszolva: figyeld őket messziről. nézz róluk szép képeket, és gondolj bele, ők mennyire félhetnek tőled :D a darázs nem csíp meg, ha nem bántod. ha megcsíp, akkor se lesz semmi bajod :D nem tudnak neked ártani. ezt jól vésd a fejedbe :D csak akkor "támadnak" a rovarok, ha feszélyeztetve érzik magukat. és ez Rád, sőt mindenkire igaz :)

2015. ápr. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szinte mindenkinek van valami fóbiája.


Én a madaraktól rettegtem, míg nem megismertem, életem párját, aki madárrajongó :)


Már mászkálhatnak rajtam a madari :) És imádom őket :)

2015. ápr. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ha ismerkedsz velük, akkor tudod enyhíteni!

Tudom, hülyén hangzik, de tényleg!

Én a kígyótól írtóztam, és ha megláttam a bőrét egy képen vagy ha elképzeltem, hogy siklik, már attól rosszul lettem. Aztán egyik barátnőmnek volt egy kis búzasiklója. 2 hónapig csak üvegen keresztül ismerkedtünk, majd egy idő után már ha kivette és a zsebébe tette, már attól sem paráztam. Bár csak egyszer fogtam meg kb. 2 másododpercig, amit végigordítottam, legalább a látványa nem borít már ki. Ha viszont találkoznék egy siklóval az utcán, 100km/h sebességgel szaladnék a másik irányba. Már az állatkertiekkel sincs bajom...ha egyhelyben állnak....üvegfallal...vastag üvegfallal.... és 3 méter távolságról..

2015. ápr. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csakis hozzászokással lehet a fóbiát leküzdeni.

Pár éve voltam a prágai állatkertben, ahol a pókok terráriuma előtt egy arachnofóbiás csoportot szoktatott hozzá a gondozó a pókokhoz. Először csak ő dédelgette a pókokat, magyarázta az ártalmatlanságukat, majd lassacskán a fóbiásoknak is hagyta őket simogatni, kézbe fognni. Azt állította, hogy három alkalom után megszünik a fóbia. De léteznek kivételek is.

2015. ápr. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

en 20f vagyok de minden repulo zugo bogartol kiraz a hideg, kiveve a mehek. a legrosszabb a sok cserebogar majusban, felek hogy ramrepul. viszont mas allatoktol nem felek, maszo bogaraktol, kigyo, beka, pok, egyiktol sem..

a megoldas az lehet amit leirtak elottem is.

2015. ápr. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!