Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek nem nevetséges?

Szerintetek nem nevetséges?

Figyelt kérdés

A Tv2-n az Aktívban nemsokára lesz egy riport a súlyhúzó kutyákról, és a mai kérdés, hogy ön szerint állatkínzás-e a kutyák súlyhúzatása.

most sok öreg, meg hozzá nem értő már szerintem el is küldte az sms-t hogy igen, ez bizony állatkínzás, és ha valóban így lesz, akkor ezek után, aki súlyt húzat a kutyájával kaphatja a fejmosást az idegenektől, hogy állatkínzó...

Nektek mi a véleményetek? lehet, hogy én látom rosszul.


2013. febr. 1. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
A magyar kutyatartási kultúra a béka segge alatt van. Már az is nevetséges, ha foglalkozola kutyáddal. Múltkor rám is úgy néztek, mint a véres rongyra, mikor a huskymat elvittem szánt húzatni. Biztos kínzom... De ha az ember neveli a kutyáját, ne adj isten bünteti, na az már abszolút felháborító sokak szerint. Szóval nem kell az ilyen barmokkal törődni.
2013. febr. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 desiree91 ***** válasza:
19%
Kezdjük ott, hogy mégis mi a lótúró értelme van súlyt húzatni vele? Segít valami munkában vele? Akkor oké, ha ez nincs az egészsége rovására...Ha van értelme....bár szerintem nincs...na de biztos én vagyok a barom, mint ahogy az előző kedves kommentelő is kifejtette :)
2013. febr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha akutya nem élvezné s súlyhúzást, az meg is látszana rajta. Viszont valóban fölöslgeses, ennél jobb játék is van kutyáknak. A szánhúzást viszont lehet élvezik, jó muri. Sok kutya szeret mozogni. Eszkimók is kutyával közlekedtek szánon és remekül megvannak a kutyusok (sőt, még egészségesebbek is mentálisan mert 1: mozognak rendesen 2: igazi falkában vannak)
2013. febr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már, az a kutya, amelyik a szánt is szereti húzni, akkor az egy gumit is vígan elhúz maga után. Vagy csak azért jó móka a "kutya számára" a szánhúzás, mert ül mögötte valaki? akkor az nem inkább a gazda számára móka?

Egyébként az én kutyám nem az a hiperaktív, és nem is robban ki a bőréből mikor ráadjuk a hámot, de mikor elkezd húzni, akkor látni rajta, hogy igenis élvezi, hogy van valamilyen feladata, ami nem csak annyiból áll, hogy láb mellett jöjjön. És szerintem heti 2-3 alkalommal 1 óra, abszolút nem kínzás.

2013. febr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én elismerem a súlyhúzást, mint sportot, normális körülmények között. De vannak akik ezzel is átesnek a ló túloldalára sajnos. Pl autót húzatnak aszfalton, bemelegítés nélkül, mert meg se kottyan a kutyának. Én nem csinálnám a saját kutyámmal (amstaff) de aki akarja, csinálja, de normális kereteken belül.
2013. febr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Az emberek többsége a frisbee-re, agility-re, engedelmesre, trükkökre és minden egyéb sportra, munkára is azt mondja, hogy fölösleges, sőt állatkínzás. A súlyhúzás minden olyan egészséges kutya számára, akik fizikailag alkalmasak erre, egy remek és élvezetes sport, csak a sok korlátolt ember ezt nem képes megértei.

A haszna pedig az, hogy kellően le lehet ezzel vezetni a kutya energiáit, emellett még egy közös tevékenység a gazdával és remekül erősíti, edzi az állatot. Azon fajtáknak, amiket pedig kifejezetten erre tenyésztettek ki, még szükséges is.

2013. febr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kipróbáltuk a bullterrierünkkel.Hisztis kiscsaj,nagyon érzékeny.Ehhez képest tetszett neki a dolog.Mikor vége volt,felugrott a súlyhúzó kocsira és onnan vigyorgott.

Biztos azért,mert nagyon meg volt kínozva.

2013. febr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!