Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Szerintetek is évről évre...

Szerintetek is évről évre kevesebb lepkét látni?

Figyelt kérdés
Az idén (falun) alig egy kettőt ha láttam.

2015. jún. 4. 13:19
 1/6 anonim válasza:
Igen, ezt en is észrevettem
2015. jún. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
már ők is inkább elhúznak innen Londonba
2015. jún. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Lakott területen tényleg alig látni, pedig a kertünk is direkt tele van ültetve virágokkal+tápnövényekkel, de terepen idén meglepően sokkal találkoztam, bár gyakrabban is járok ki. Éjjeli lepkékről meg annyi infóm van, amennyi hernyót/petét kinevelek, szóval passz. Viszont minden rovarnak vannak évei, amikor kevesebb repül, aztán megint beindulnak, remélhetőleg most is csak ez történik. (Emlékezzetek, pár éve pl. egymás utáni években volt tömeges a nappali pávaszem és a bogáncslepke, aztán alig voltak, idén meg megint akad bőven.)
2015. jún. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, a rovarirtók, permetezés, légszennyezés kiöli őket.
2015. jún. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 polarbeer ***** válasza:

Egyáltalán nem veszem észre, hogy kevesebb lenne a lepke. Évek óta rendszeresen felmérem egy Budapesthez közeli láprét lepkéit, és idén is megvannak ugyanazok a fajok, amik tavaly, tavalyelőtt, meg azelőtt is. Sőt, a terület egy része elkezdett szárazodni, és ez új növényfajok, valamint a hozzájuk köthető lepkefajok megjelenésének kedvez (tavaly területre új faj lett a farkasalmalepke). A közönséges fajok megvannak (mind az éjjeli, mind a nappali lepkék), egyedszámuk is kedvezőnek mondható. Sőt, idén márciusban elég sok áttelelt kis rókalepkét is láttam, többet, mint eddig bármikor! Egyedszámcsökkenést talán egyedül a citromlepkében látok, április óta egyáltalán nem találkoztam a fajjal.


A lepkék ritkulását nem szabad kategorikusan venni, hiszen minden faj más-más stratégiát folytat. Az igazán jó mérőszám a ritka, minden évben azonos mennyiségben előkerülő fajok egyedszáma, na ezt majd június második felében meglátjuk! :)


Szép lepkés délutánt mindenkinek!

Üdv.:

polarbeer

2015. jún. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Falun lakom.Szinte nem látni lepkét. Emlékszem gyerekkoromra.Szebbnél szebb lepkéket és hernyóit láttam. Most már nem. Cserebogár sincs már annyi. Mindent kiirtunk. A mezőket ledarálják.Nincs mezei virág.Vagy csak alig.Hol vannak a fecskék?
2015. jún. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!