Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mitől lehet arachnofóbiám?...

Mitől lehet arachnofóbiám? (pókfóbia)

Figyelt kérdés

Nagyon félek a pókoktól és kb. Minden rovartól.

Nem emlékszem hogy valaha is megijesztettek volna, mégis nagyon félek tőlük.

Ha van egy a szobámba bemenni nem merek, és ha azt hiszem rám esik egy pók (vagy rovar) elkezdek csapkodni és sikítozni, nagyon félek tőlük :s

A rovaroktól csak azért mert pár éve este a plafonról az ágyamra esett egy hatalmas százlábú, utána 2 napig a kanapén aludtam. Hogyan lehet leküzdeni? És mitől alakulhat ki?


14/l



2016. júl. 4. 20:38
 1/1 anonim ***** válasza:
74%

Kialakulni vagy rossz élménytől, vagy a nemismeretüktől. Én is lány vagyok, viszont pici korom óta úgy voltam nevelve, hogy azt láttam, szüleim sem irtóznak tőle, sőt megmutatják, mi milyen bogár, így nemhogy félni kezdtem tőlük, hanem érdekelni kezdtek, és sorra fogdostam őket össze, hogy nagyítóval megvizsgálhassam, beazonosíthassam határozókönyvvel, majd mehettek utukra.

Mára már 23 éves vagyok és ugyan már nem szedem őket össze :D de továbbra sem félek tőlük, sőt ha egy pók, vagy más rovar illetéktelenül behatol a lakásomba, felkergetem őket a kezemre, vagy egy zsebkendőre, és kitessékelem.

Leküzdeni úgy lehet, ha erőt veszel magadon, és megismerkedsz velük. Tudom, hogy a legtöbbjük nem mondható szépnek, mégkevésbé aranyosnak, de jobban tartanak ők tőlünk, mi fordítva, és ha tudjuk hogyan viszonyuljunk hozzájuk, nem fognak bántani sem. (amúgy aggodalomra semmi ok, M.o-n nincs halálos csípésű rovar, maximum kellemetlen, viszont a legtöbbjük át sem tudja harapni a bőrt, de ha nem vagy allergiás, nincs mitől tartani. Viszont annál több köztük a hasznos, talán ha megismered, hogy milyen fontos szerepet töltenek be az ökoszisztémában ezek az apró lények, könnyebben megbarátkozol velük.

Másik lehetőség, ha tényleg ennyire súlyos meglátogatni egy pszichológust, mert azért nem merni bemenni egy helységbe, mert van bent egy 2 centis élőlény nem igen egészséges, és ha ez így marad, és különköltözöl, majd a lépcsőházban fogsz aludni, mert láttál a lakásodban egy pókot?:D Ez leginkább neked rossz, tessék összeszedni magad :)

2016. júl. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!