Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ez pókfóbia? Hogy küzdjem le?

Ez pókfóbia? Hogy küzdjem le?

Figyelt kérdés

Nagyon félek a pókoktól,de ez a fóbia állítólag gyerekkorban alakul ki és én nem emlékszem semmi olyanra,hogy megcsípett volna

De ma is épp mentünk a barátaimmal kocsival valahova és megláttam egy pókot ami a lábamnál akart felmászni az ülésre..ahogy megláttam egyből a barátnőm ölébe ugrottam és elkezdtem remegni aztán sírni.Jól ki is röhögtek:D én is kiröhögném magam,de egyszerűen rettegek akármekkora az a pók..itthon is ha meglátok a szobámban egyet,akkor nem alszok itt,hanem kimegyek a nappaliba..



2015. jún. 27. 23:09
 1/9 anonim válasza:
Igen, ez nagyon ugy tűnik hogy pókfóbia, de hogy mitől alakult ki, fogalmam sincs...a leküzdéséhez, próbálj a neten böngészni ilyen témáju oldalakat, biztos akad több, ha pedig tényleg súlyos, és nagyon le szeretnéd küzdeni, akkor érdemes szakemberhez fordulni.
2015. jún. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
nevelj rózsaszín tarantulát
2015. jún. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kedves 2. utálom a rózsaszínt :(

2015. jún. 27. 23:30
 4/9 anonim ***** válasza:

én is régen nagyon féltem tőlük, de aztán jött az új szenvedélyem, a fotózás, és egyszer csak a pókokat is elkezdtem lencsevégre kapni

egy-egy igazán jó fotóhoz igen közel kell hajolnod hozzájuk :)

így feltűnt, hogy nincs okom félni tőlük, hanem inkább hálásak lehetek, hogy ilyen fotogének

te is legyőzheted a félelmed

próbálj meg többször érintkezni pókokkal

kezdheted egészen kis méretűekkel

először csak menj közel hozzá, aztán oda is teheted mellé a kezed, majd fel is mászhat rá- látni fogod, hogy semmi kárt nem tesz benned

az is segít, ha elnevezed a szobádban látott pókokat :)

ha pókot találsz a szobádban, könnyen kiviheted, ha ráborítasz egy műanyag dobozt, és alá csúsztatsz egy papírt

sok sikert! remélem legyőzöd a félelmed :D

2015. jún. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy neked sikerült!Jó kis taktikád van:D és köszönöm!!
2015. jún. 28. 01:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem nincs pókfóbiám, de nem szoktam megfogni a pókokat mégsem. Ha találok a lakásban egyet, rámásztatom papírra, vagy seprű végére, majd a nyitott ablakon kidobom.


Régen voltunk egy ilyen bulihelyen, zenés kocsma félében párszor, ami tele volt pókokkal. Két pókfóbiás lány is volt velük és ők figyelmeztettek hogy hol csüngnek a pókok. Valóban elég sok lógott le a fejünk fölött a lámpákról, meg a plafonról, és volt amelyik csak 30-40 centire volt tőlünk, de egyik se jött le, nem másztak a hátunkra, vagy a vállunkra. Tehát a pókok így maguktól, ha nincs értelme, akkor nem jönnek az emberre.

2015. jún. 29. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Létezik egy ellenreakcióelmélet, mely azt mondja ki, hogy ha van egy dolog amit nem kéne csinálnod, akkor próbáld ki az ellenkezőjét, és ha beválik akkor automatikusan az agyad a második opciót fogja választani, ha ismét ez a kérdés áll fel. Magyarul (a 4-es válaszoló nagyon jól leírta) próbáld meg a legkisebb (ártatlannak kinéző) pókokat a kezedbe venni, majd fokozatosan egyre nagyobbakat, es ha megszokod azt hogy nem csípnek, akkor következő alkalommal nem fogsz félni tőlük. (De azért ne a feketeözveggyel kezd ;D) Ezt az elméletet állatokon sikeresen bebizonyitották, ugye a kóbor macska fél az embertől, de ha simogatod, eteted, rájön, hogy semmi félnivalója nincsen tőled :)
2015. júl. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És ha gondol egyet és megcsíp?:Dxd
2015. júl. 9. 01:01
 9/9 anonim válasza:
Akkor nyilván nem fogsz hozzájuk nyúlni többet, de egy próbát megér :D Azért olyan baromi nagyot nem tudnak csípni :D A legtöbb pók csípése a hangyasavtól is gyengébb.
2015. júl. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!