Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Annak a nagy barna poloskáknak...

Annak a nagy barna poloskáknak mik a természetes ellenségei a természetes élőhelyeiken?

Figyelt kérdés

Kerestem Google-ben, de nem találtam.

Köszönöm előre is, ha valaki leírja, belinkeli!



2016. okt. 2. 00:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
47%
én sem láttam
2016. okt. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Mert nem írják, ebben csak a kártételt ismertetik kb.

A természetes ellenségeit lényegében felsoroltam az első válaszomban, itthon pár fürkészfaj már betámadta őket ha jól tudom, de a poloskáknak ezeken kívül túl sok természetes ellensége nincs az eredeti élőhelyükön se. Talán még a darazsak.

2016. okt. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Remélem, mielőbb megtalálják az "ellenszerüket" is.

2016. okt. 2. 22:30
 14/14 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
83%
Nem fogják. Specifikusan ezekre ható vegyszert nem lehetne előállítani, mert veszélyeztetné a többi poloskafajt is, amik egyébként nem okoznak gondot az embereknek, ugyanez igaz a parazitákra és fertőzésekre is. Hiába találnának pl. egy fürkészlegyet az eredeti élőhelyén, ami az adott fajban fejlődik, vagy esetlegesen csak az adott fajban, ott, nincs semmi garancia arra, hogy ha betelepítenék ide, akkor nem támadna meg más, őshonos fajokat is, és okozna esetlegesen nagyobb kárt, mint hasznot. Ezek ellen a leghatásosabb védekezés talán az érintett növények lepermetezése, amikor rajta vannak a nimfák.
2016. okt. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!