Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi lehetett ez, s mennyire...

Mi lehetett ez, s mennyire volt veszélyes?

Figyelt kérdés
Ausztrália egyik nagyvárosában egy szállodában este az ágyban három fekete féregszerű, olyan 4-5 cm hosszú 1-1,5 cm széles valamiket találtam. Kicsit piócára hasonlítottak. Percek alatt átköltöztettek egy másik szobába.

2016. okt. 11. 15:41
 1/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Ennyiből képtelenség megmondani. Fotó alapján még talán meg lehetne, de valószínűleg a fajra történő azonosításhoz még úgy is kéne minimum az, hogy Ausztrália melyik része. Akár szárazföldi piócák is lehettek.
2016. okt. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Keleti parton, Gold Coast-on. Elég régen történt, s különösebben nem volt időm megnézni. Én csak azt kértem, hogy tüntessék el, de rögtön átköltöztettek egy másik szobába. (Ausztrália veszélyes állatairól, lényeiről volt egy műsor a tv-ben, ez hozta fel az emléket.)

Közben google képkeresőn megnéztem a piócákat. Fekete orvosi pióca lehetett. Mi a csodát kereshetett ez a szállodai szobában - hacsak valakit nem kezeltek vele, s véletlenül maradhatott az ágyban...

2016. okt. 11. 17:23
 3/5 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy korábban láttam orvosi piócát, de az nem volt ennyire fekete, a képen viszont pont úgy néz ki, mint amit az ágyban láttam.
2016. okt. 11. 17:27
 4/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
A piócáknak rengeteg faja él, főleg a trópusokon és melegebb éghajlaton, sok közülük hasonlít formára és méretre az orvosi piócára. Egyik lehetőség, hogy valóban valakit kezeltek vele vagy valaki valamiért bevitte és ottmaradtak, másik, hogy csak valami nagyon hasonló, szárazföldi faj volt.
2016. okt. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Eszerint nem tartozott "Ausztrália legveszélyesebb lényei" közzé. Azért volt "gyanús", mert nagyon gyorsan átpakoltak egy másik szobába.

Mindenesetre furcsa számomra, hogy hogy kerülhettek a paplan és a lepedő közzé -elvileg minden új vendég előtt ágyneműt cserélnek.

2016. okt. 11. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!