Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Méhkaptárak lerakásához nem...

Méhkaptárak lerakásához nem kell a szomszédok engedélye? Milyen távolságból biztonságos?

Figyelt kérdés

Elég sok kaptárt tettek le a hétvégén.

Nem közvetlen szomszédom, de faluról van szó, tehát nincsenek egymás hegyén-hátán a házak.

2-3 házzal odébb van.

Nem örülök neki, mert nálunk mindig nyitva van ajtó-ablak, és kutyáim is vannak.

De ha nem okoz gondot, akkor nyilván én sem akarok balhézni.

Ezért szeretném tudni, hogy mi az a távolság, ami már biztonságos, és hogy ehhez egyébként kellett-e volna engedély. Mégiscsak lakott terület.


2017. máj. 29. 08:54
 1/3 Gugu Gabor ***** válasza:

Amit hirtelen találtam neked:

[link]


Ezeknek kell megfelelni.


Egyébként a biztonságos távolság elég relatív, ha egy méh téved oda és pont az csíp meg akkor a 2km is kevés. :)

2017. máj. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos semmilyen szava nincs a szomszédnak, és 4 méterre a telekhatártól már lerakható.

A szomszédunk elkezdett méhészkedni, 20 kaptárt rakott le, és a mi víztárolóinkra járnak inni. Ha hátramegyek a saját kertembe, azonnal támadnak. Ráadásul én is, és több családtag is allergiás a csípésére.

Semmit nem tudunk tenni. :( Legfeljebb költözni lehet.

2017. máj. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A haszonállatok korlátozását ésszerű szabályokon és jogos állatvédelmi előírásokon túl nem lehet lakott területen korlátozni (szerencsére), nagyon kevés kivételtől eltekintve. A méhkaptár mellett is tökéletesen biztonságos állni, jó néhány méhész védőruha nélkül dolgozik, és ritkán hallani, hogy meghalna valamelyik. Nem vettem még észre, hogy a kutyákat bántanák. 2-3 ház távolságra valószínűleg el sem repülnek, ha meg mégis tévedne oda egy-kettő, akkor csukd be az ablakot.
2017. máj. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!