Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettünk a kutyámnak egy...

Vettünk a kutyámnak egy flexi-t, biztonságos? Gyanúsan icurka a csatja!

Figyelt kérdés
Ez lenne az: [link] a kutyus (tegnapi mérés szerint) 5,75 kg, de hámmal együtt viszont a flexi szerint 12 kg-ig van. Nem valószínű hogy elszakad ugye?
2017. ápr. 14. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én max 3 kilós kutyánál használnám ezt. Nekünk is ilyen van, de az én kutyám 2 kg. Egy majd' 6 kilós kutyának ez szerintem nagyon kicsi, inkább az S-es méret lenne neki való.

Ha még megvan a blokk és a csomagolás, próbáld meg kicserélni.

2017. ápr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
nem nagyon értem a kérdést, a flexi azt mondja hogy a kutya hámmal együtt 12 kg? :DD Nekem így jött le. Mi értelme 3 méteres flexit venni? Totál pénzkidobás, akkor vettél volna inkább 8 métereset meg egy sima 3 méteres pórázt pár száz ft-ért. Egyébként én egy nagytestű kölyöknél használtam hasonlót, akkoriban kb 10 kiló lehetett, ennél kicsit komolyabb flexink volt de leváltottuk szalagosra mert mindig olyan érzésem volt hogy kicsit megrántja és elszakad.
2017. ápr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
á, most nézem hogy szalagos. Hát a véleményemen nem változtat hogy értelmetlen ilyen rövid felxit venni, viszont megemlíteném hogy ez a póráz sem elpusztíthatatlan. Az én kutyám ezzel is elbánt. Mániája pórázt rágni, megrágta a szélét ami magában nem lett volna gond de elgyengült az anyag és elszakadt.
2017. ápr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mivel XS a mérete, ezek szerintem a másfél kilós, anyucipicikisbabája padlócirkálóknak vannak kitalálva. Nekünk M-es volt ha jól emlékszem, 8 kilós kutyának. Aztán inkább vettünk normális textil pórázt, mert véleményem szerint a flexi csak "kutyaeregetésre" jó, rendes laza pórázos sétát nem tudsz vele megtanítani a kutyádnak.

Kérdésedre válaszolva, ha a kutyád úgy közlekedik, hogy majd kitépi a karodat, akkor van rá esély, hogy elszakad. Ha nem fekszik bele a pórázba akkor nem szakad el, mindenesetre én inkább vennék a helyedbe valami értelmes pórázt.

2017. ápr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

OFF: Héhé, nekünk is XS-es méretű van, de kikérem "anyucipicikisbabája" nevében ezt a stílust! Nem értem miért a méretük alapján kell megítélni a kutyákat! Miért kell így beszélni róluk, általánosítani...


ON: Nem csak az elszakadás jelent veszélyt, hanem ha megugrik a kutya, kilőne valami után (főleg fiatalon), akkor a rántástól széteshet, kiakadhat a flexi. Ezért jobb sima pórázon tanítani a sétát és csak akkor váltani flexire, ha már pórázbiztos a kutya, tud láb mellett közlekedni.

2017. ápr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

OFF: Azért beszélek így róla, mert a 99%-uk ilyen, mivel a kedves gazdinak fingja nincs róla, hogy egyáltalán kutyája van. Nem, hogy hogy kell nevelni, vagy hogyan működik.

Természetesen akinek nem inge, nem veszi magára ;)

2017. ápr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem lehet elengedni ezért kell a flexi. Elöttünk megy egy picit, de érti ha láb mellett kell. Van S flexink is, csak megrágta és amikor fogom megkarcolja a kezem. A városban nem akarom hogy 15 méterre elflangáljon. Van 6 db sima textilpóráza, azzal futunk, csak amikor a városban megyünk praktikusnak találtam, hogy nem kell utána ugranom a bozótba amikor meg méltóztatik szaglászni egy aknafedelet. Ma is mentünk vele, nem szakadt el. A lexin azt írja 12 kg-ig van, ő pedig hámostul 5,75 kg.
2017. ápr. 14. 15:39
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Egy felelős gazda nem a pórázra bízza a dolgokat, hanem megneveli a kutyáját. A póráznak már csak annyi szerepének kellene lennie, hogy ne bírságoljanak meg vagy ne kelljen állandóan a kutyát irányítani, kontrollálni. Szakadt már el flexink, tört már szét karabinerünk is, és ha a kutyáim kezelhetetlenek, irányíthatatlanok lennének, már lehet, hogy nem is élnének, ha a nevelés helyett a pórázra bízok mindent.

Ha pedig a kutya normális, akkor mindegy, mekkora a póráz. Így meg csak visszahívom őket, láb mellé rendelem szabadon is és megyünk tovább.

2017. ápr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem lehet visszahívni mert süket, így szeretnék bízni kupórázban. Meg van nevelve, már amennyire a 12 éves fejemmel megtudom.
2017. ápr. 18. 12:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Süket kutyát úgy szoktak nevelni, hogy állandóan a gazdát figyelje, a gazdával kontaktáljon.
2017. ápr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!