Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Pókfóbiás vagyok. Mit csinálja...

Pókfóbiás vagyok. Mit csináljak, hogy leküzdjem?

Figyelt kérdés
Pókfóbiás vagyok, avagy arachnofóbiás (remélem jól írtam). Amióta az eszemet tudom, félek a pókoktól... És ezeken az állatokon kívül már nincs nagyon olyan amitől félek. Komolyan, jöhet egy skorpió vagy egy óriás százlábú is, de a pókokat nagyon nem bírom... Ti mit tanácsoltok, mit tegyek, hogy legyőzzem a félelmemet?
2017. jún. 30. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2017. jún. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Látom :D Aranyos, de sajnos nem minden pók ilyen. Nekem az is elég lenne ha csak a hazai, max pár centis pókoktól nem félnék többé.
2017. jún. 30. 17:28
 3/11 anonim ***** válasza:
Tenyéssz tarantulákat :-) Fogj meg egy pókot, ha sikerül, le fogsz szokni a pókfóbiáról (nekem még nem sikerült. Üdv: egy másik arachnophobiás)
2017. jún. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is az vagyok, nálam százlábú se jöhet szóba. Aminek 8, vagy annál több lába van. :)

Van ehhez egy sztorim: két lányom van, a szobájukba valahogyan bekerült egy baromi nagy vastaglábú pók. Az a tudjátok milyen... Még kicsik voltak a lányok, már lefektettem őket, amikor nagy kiabálás bentről: anyúúúú!! Rohanok be, mutatják a falon a bazi nagy pókot. Apjuk még nem ért haza, mondom, itt valamit tenni kell. Hősként vittem a partvist, még véletlenül se mutatva, mennyire irtózom tőle, de végigvittem a lakáson, aztán kidobtam az udvarra, közben azon imádkoztam, nehogy leessen róla. Akkor vészhelyzetben sikerült legyőznöm a fóbiámat, büszke voltam magamra.:)

Azóta is irtózom a pókoktól.

Ezt a történetet leírtam, de ötletem nincs, hogy tudnád magadtól legyőzni. Pszichológusok foglalkoznak ilyesmivel, ha annyira vészes nálad a dolog.

2017. jún. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is pókfóbiám van, és igen hosszú gyötrelmes évek alatt értem el, hogy bezárva már nem zavarnak. Ehez egy madárpókot kaptam, lassan növő faját (grammostola rosea), amit ici-pici kora óta tartok. Hát, nem volt könnyű menet, még 4 év alatt nem érte el a felnőtt méretét (most kb akkora mint egy farkaspók), de már nyugodtan alszom mellette :)

Kézbevenni! Márcsak a csalánszőrök miatt sem.

2017. jún. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5-ös!

A sors iróniája, hogy a kisebbik lányom, aki szintén irtózik a pókoktól, olyan sráccal járt, akinek 2-3 tarantellája volt a szobájában akváriumban-terráriumban, nem tudom, hogy hívják. Nem mert elaludni, mert félt, hogy kimászik. A gyerekkori sztorit már csak utólag meséltem el neki, amikor megjegyezte:

"Anyu, utálom a pókokat, kb. fóbiaszinten." :D

2017. jún. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Előző válaszomhoz: maradjunk madárpóknál, mert nem tudom pontosan, hogy írják helyesen, tarantula, vagy tarantella.
2017. jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A tarantula és a tarantella is helyes. Egyébként köszönöm a tippeket :) Na de az, hogy én nem fogok madárpókot tartani, az fix.
2017. júl. 1. 09:50
 9/11 anonim ***** válasza:

5ös vagyok!

Én is csak azért akartam megszokni, mert akkor ismerkedtem emg párommal, aki madárpókokat tenyésztett (általában olyan 200 egyed volt nála) :D Rémálom volt eleinte, így hamar kaptak külön zárható szobát, amit elkerültem jó messzire, de mostmár csak pár pók maradt :)

2017. júl. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Valószínű tényleg az lenne a megoldás ha pókot tartanál



Igaz egy tarantulát én sem fognék meg pedig nem vagyok araknofóbiás

2017. júl. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!