Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Rettegek a pókoktól. Undorodom...

Rettegek a pókoktól. Undorodom és félek tőlük. Szerintetek mit tegyek h leküzdjem ezt a félelmemet? Mert ez nagyon zavaró.

Figyelt kérdés
2010. aug. 15. 21:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Menj el pszichológushoz...ez fóbia.

Én is utálom Őket, de nem talizok olyan sokkal, így nem érdekel annyira a téma...

2010. aug. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Na ezzel én is épp így vagyok.

Ha meglátok egy pókot a szobámban és mire viszek vmi eszközt amivel szétnyomjam és addigra eltűnik onnan akkor éjszaka még elaludni is alig birok hogy mi lesz ha rám mászik..

Szóval ez engem is érdekelne. De nem bírnám ki azt hogy 1x hozzá érjek egyhez és rájöjjek hogy nem bánt szóval aki tud valami megoldást írja már meg :)

2010. aug. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is kicsi korom óta küzdök vele. Szerintem soha nem fog teljesen elmúlni. Pár éve eljutottam arra a szintre, hogy egy bizonyos méret alatt már nem sikítok, és ha az éjszaka közepén látok meg egyet a szobámban akkor nem verem fel a családot, hogy mentsenek meg hanem megoldom egyedül. De közben kezem-lábam remeg és órákig tart utána elaludni, mert egyfolytában úgy érzem mintha mászna rajtam valami.

Minden attól függ mennyire vagy kemény, és erős akaratú. És mennyire vagy képes össze szedni magad krízishelyzetben. Nekem ez megy, így némileg sikerült legyőznöm a dolgot, de sose fog elmúlni.

18/L

2010. aug. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
rovar- és pókgyűjteményt..döglött egyedeket gyűjts (formaldehiddel is kinyiffanthatod őket, de nem preferálom a felesleges állatgyilkolászást, van elég döglött egyed is a kertben/lakásban/parkban/erdőben/stb) vagy fotókat használj, de mindenképpen feliratozd a gyűjteményt és nézz utána az egyes fajok életmódjának...ja és ez nem légből kapott gyógymód, hanem személyes tapasztalat ;)
2010. aug. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ha nem elég világosan írtam volna saját készítésű fotók!!!
2010. aug. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"mi lesz ha rám mászik"


Má mé mászna rád? Hidegvérű rovarokat eszik.

2010. aug. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egy közönséges pók,ami itt kicsi országunkban megtalálható,túl gyenge csáprágóval rendelkezik ahhoz hogy átrágja az emberi bőrt,és amúgy is túl nagy vagy ahhoz hogy tápláléknak nézzen,nem fog támadni,téged is a környezete részének tekint.
2010. aug. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
22:11 az arachnafóbiások nem a pók csípésétől félnek, vagy attól, hogy majd megtámadja őket, hanem csak egyszerűen annyitól, hogy létezik.
2010. aug. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az összes fóbia csak kitaláció,bebeszélik maguknak,én sem szeretem a pókokat,de minden a fejedben dől el,hogy félsz-e vagy nem,aki nem tud úgy dönteni hogy hozzáér egy pókhoz annál valami nincs rendjén.
2010. aug. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, ez valószínűleg arachnofóbia, nekem is az van....ha véletlenül meglátok egy pókot, akkor szinte elveszítem a kontrollt, fölkiáltok, menekülök a helyszínről.....de volt már olyan is, hogy pl. egy hajgumi vagy vmi volt a padlón, messziről meg kicsit úgy nézett ki, mint egy pók, én pedig még ettől is eléggé megijedtem! :) Amúgy egyszer mondhatni teljesült az egyik úgymond legrosszabb rémálmom, reggel, amikor fölébredtem éreztem, h vmi mozog a lábamnál...igazából nem számítottam elsőre arra, h pók lehet, de amikor fölhajtottam a takarót, akkor valóban egy elég méretes fekete pók volt bent az ágyamban :O Természetesen rohantam ki a szobából, és addig nem voltam hajlandó még a közelébe sem menni, amíg vki el nem távolította pókot....mondjuk akkor még elég kicsi is voltam :D

Nem érzem úgy, h ez a probléma nálam kezelésre szorulna, legalábbis én nem tartom szűkségesnek, mivel ha, akkor talán egy évben egyszer találkozom pókkal közelebbről, akkor egy kicsit megriadok, de hát van ez így, kell egy kis izgalom is az életben :DD

2010. aug. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!