Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért tartanak egyesek madárpó...

Miért tartanak egyesek madárpókokat a panelben? Miért nem gondolnak a pókfóbiás emberekre?

Figyelt kérdés
A feleségem szkizofréniás és undorodik a pókoktól és én jómagam pedig allergiás vagyok, nagyon nem szeretném, ha megcsípne. Ezek az állatok a mérgeskígyókkal együtt az állatkertbe valók. Olvastam valahol, hogy egyesek a szabadon eresztésükből is sportot űznek.
2012. márc. 29. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
mert a lift kitalálói sem gondoltak a klausztrofóbiás emberre.
2012. márc. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyesek meg azt nem szeretik, ha skizofréniás a szomszéd, pláne ha leáll a gyógyszerekkel. Akkor most vigyék a feleséged zártosztályra, mert másnak nem tetszik?! Amúgy nincs olyan, hogy pókallergia.
2012. márc. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem senki nem tartja a madárpókját a te lakásodban.

A pókfóbiát lehet kezelni, Te pedig nemtudod,hogy allergiás vagy-e rá,mert még nem csípett meg.

(Egyébként szép kis depis pár lehettek)

2012. márc. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lemászott hozzátok egy madárpók? Vagy miért zavar, ha más a lakásában tartja?
2012. márc. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Látod, gyökereket is lehet panelban tartani...
2012. márc. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Neked van egy lakásod. Ott él a skizofrén feleséged, meg te a "pókallergiáddal". Beleszól bárki is az életedbe? Mondták már, hogy költöztesd el a feleséged, mert a szomszéd nem bírja a beteg embereket? Nem.

Mivel a pókot gondolom a SAJÁT lakásában tartja, semmi közöd hozzá. Valószínűleg aki ilyen állatot tart, az tud rá vigyázni, és ellátja megfelelően. Nem csak te élsz abban a házban, úgyhogy alkalmazkodj. Ja bocsi, ehhez még alkalmazkodni sem kell, mivel nem találkozol vele!

2012. márc. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én allergiás vagyok a kutyaszőrre, és mégsem jelentem föl a szomszédot, meg nem gondolom, hogy a kutya az állatkertbe való csak.

Ráadásul a történelemben kíváncsi volnék, hogy hány embert öltek meg a kutyák és hányat a madárpókok. (segítek, a pókok általi halálok erősen a 0-hoz közelítenek)

2012. márc. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyi,én nem akarlak piszkálni,de ahhoz,hogy más milyen állatot tart otthon,a saját lakásában,ahhoz neked semmi közöd.Majd ha átmászik hozzád,akkor pampoghatsz,de annak minimális az esélye,mert akinek van pókja és szereti,az félti,óvja és ha ki is engedni a terráriumából akkor nagyon vigyáz rá,hogy ne kóboróljon el,nehogy átmásszon a szellőzőn vagy akárhol,és ilyenkor elhiheted,hogy nem a szomszédját félti,hanem a pókját.
2012. márc. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Vegyük sorra a tényeket:

-van egy szomszédot, aki madárpókot tart, ugyan mekkora sz esélye hogy terráriumából bármily módon kiszabadulva pont nálad köt ki?

-Honnan tudod, hogy allergiás vagy bármely madárpókfaj csípésére? Mindegyikük más-más méregmennyiséggel, kémiailag eltérő összetétellel rendelkezik, mely toxicitás ráadásul függ a pók életkorától, táplálásától, egészségi állapotától, nemétől -bár általában nőstényeket tartanak az emberek,- plusz a fajok agresszivitása is tág határok között mozog. És nem gondolom, hogy egy rendelőben vagy egy komplett pókfarmon összemarattad magad a legismertebb pókfajokkal, hogy megtudd, melyekre vagy allergiás és melyekre nem... A kereskedelemben kapható fajok túlnyomó többsége viszonylag ártalmatlan, marásuk nem eredményez azonnali szívleállásból, légzésbénulásból eredő halált... És hogy a szabadon eresztésükből sportot űznének a terraristák? Szerintem ez csak egy rémhír... Ha valaki pókokat tenyészt, akkor ezt nem azért teszi, hogy az utódoktól ilyen formán váljon meg. És egyáltalán mi értelme lenne? Hiszen a telet úgysem élnék túl... Egyszóval nem értem, miért aggódsz efféle irracionális dolgokon, a pókokkal kapcsolatban...

2012. márc. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát itthon nem tartok pókot, mert félek tőlük, de az már hótra' nem érdekel, hogy a szomszéd milyen háziállatot tart, főleg, hogy a póknak se hangja se bűze.

Nem tudom téged miért zavar.

Na az már nagyon nem tetszene ha skizo lenne a szomszédom.

2012. márc. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!