Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogy kell úgy megfogni egy...

Hogy kell úgy megfogni egy darazsat hogy ne csípjen meg?

Figyelt kérdés
régebben tudtam, de már elfelejtettem. valaki tud segíteni?
2017. szept. 1. 21:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
71%

#8, azért sajnálom őket, mert minden állatot sajnálok, amelyik "feleslegesen", tehát az ember szórakozása miatt szenved, vagy hal meg. Még akkor is, ha "csak" egy darázs, egy élőlény, és semmivel sem érdemelte ki, hogy a szárnyánál fogják meg, vagy szétnyomják. Nem is érti, hogy miért teszik ezt vele, csak egy ártatlan élet.

Sajnos túlságosan bele tudom magam képzelni a bántalmazott állatok helyzetébe magam, de az embereket többnyire megvetem, de ez is helyzetfüggő.

2017. szept. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
48%
Megvárod a -20 fokot, addigra az összes dolgozó kidöglik, s csak az egy szem királynő mocorog a fészkében, de az is ledermedve. Leszeded a fészket, a hidegben szétbontod és voilá ott a kezedben. Ezután elégeted az összes fészket amit felleltél, és miszlikre szaggatod a királynőt, nehogy életben maradjon. Ezzel megszűnt a közeledben egy következő évi darázsfészek, vagy még több is!!!
2017. szept. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
83%

Tévedés az, hogy az ember számára haszontalan lenne a darázs!

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__rovarok-izeltlabuak_..

2017. szept. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
35%

Oké, ezt azután mondd, hogy megharapott, és belédvágta többször a fullánkját.

Felőlem élhet erdőn-mezőn, de ne a padlásunkon, ereszünkön. Nem darázsfészeknek épült.

2017. szept. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor fogd meg, amikor már elpusztult, akkor igen jó az esély arra, hogy nem csíp meg. Élő darázs kell?


Egyetértek azokkal, akik úgy tartják, hogy a legkártékonyabb élőlény a földön a homo sapiens! Véleményem: már Noé bárkájából ki kellett volna felejteni ezt az állatfajt, úgy a hím-, mint a nőivarú egyedeket. Sokkal vonzóbb és egyszerűbb lenne az élet nélkülük a Föld nevű bolygón.

--------------------------------------------------------------------------

A darázs hasznáról : pl. elhullott állatokat eltakarítanak el és besegítenek a növények beporzásában is.

Továbbá, ami igen hasznos a homo sapiens számára is, hogy egyetlen fészeknyi darázs több zöldségkerti kártevőt elpusztít, mint egy énekesmadár család! A darázslárva ugyanis húsevő ragadozó, így a gondoskodó szülők hernyót, sáskát, szöcskét vadásznak a kicsinyeknek..."

2017. szept. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!