Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit tegyek? Nagyon félek!

Mit tegyek? Nagyon félek!

Figyelt kérdés
Betegesen félek a pókoktól. Eléggé régóta tart ez. Régi házban élünk (nyáron költözünk) és sok pók van a házban is. A tavasz nálam úgy indult, hogy pók futkosott a plafonom és apámat kértem meg, hogy csapja le. Folytatódott, hogy a fürdőben is találkoztam egyel ami a ruhámon volt. Aztán a fürdőben a plafonon is. Viszont most este mentem lefeküdni és telóval világítottam és kerestem a cuccaim amikor megláttam a szék karfáján. Se ő, se én nem mozdultunk egy bő három percig. Szép lassan elment és hívtam apám. Mire odajött elment. Sehol semmi. Én meg teljesen megijedtem és sirtam is az ijedségtől. Most lent alszok a nappaliban. Először is. Hogy találjam meg a pókot? Másodszor is, hogy győzzem le a félelmem? És mi lehet az oka, hogy ennyire félek, szinte betegesen? 12/L
2018. ápr. 12. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:

nyugi nem bantanak o jobban fel,

itt elsz és nincsenek olyan pokok amik egy viszketo csipesen kivul tobbet artanak, -alatkereskedes kivetel-de ok meg aztse tudjak h mi az h vadaszni a terrariumon kivul

h h gyozd le ez a te harcod,

en a sotetben feltem mikor 12 voltam 16 evesen is neha most 17 vok és mar nem (kiveve azt h falun elek es kint a kert hatuljaba neha van mozgas(rokak stb és hat nem akarok artani neki és o sem nekem de akkor is bennem van h mivan ha megis akar->és ha van nalam egy lampa es tudom h az 50 méteres korzetemben egy sincs akkor minden oke,

de en ugy kezdtem el legyozni a felelmem h elhitettem magammal h a szoba kozepen hiaba van sotet nincs semmi ami arthatna, felaltam es vilany fel->nincs semmi > és sikerult ->mar csak a rokaktol felek este, de csak egyedul, azert ok lehetnek veszettek..


te is kuzdj es hidd el egy pok nem arthat neha undi tugd ugorni stb.. de nem bant, csak menekulni akar, és fogj egy zsebkendot, vagy egy nagy dolgot amibe beletud maszni, es fogd meg vele, vagy ted lassan elé h maszon rá és csomagold be vidd ki-él ő is mint te és van élete ne old meg-azis gyilkossag, és ha megtetted azt h kiviszed elengeded akkor rajosz h nincs mitol felni, mert nem bant,

ha ez nem megy akkor pl apukaddal ketten, vagy allatkereskedesbe probald megcsodalni, (azt nem mondom h vedd a kezedbe ok megiscsak nagyok, és veszelyesek is neha ha roszul mozdulsz)


sok sikert

2018. ápr. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nos igen a pókok valóban félelmetes lények,de legalább hakak és nem tudnak repülni!

Szagtalanok és repüni továbbra sem tudnak...így viszonylag kiszámitható a mozgásuk.

Ebböl kifolyólag könnyü őket agyoncsapni,vagy elkapni és kidobni a kertbe.


Én a félelmen túl csodálom őket. Szoktam nézni őket,ha úgy adodik megfigyelem,hogy tekerik hálóba a "hamit".


Neked is azt javaslom,hogy nézzed őket (ne élőben kezdj hozzá) probálj rájönni miért vannak a házban. Ha megszünteted kiváltó okot a pókok is elmennek.


Ui:szerinted is remekül kifelyező név nekik a pók?

2018. ápr. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1* nezegesd ot sokat

https://www.youtube.com/channel/UC178kThBUvGNps5cabRP_2Q

o szereti mert tudja h ok is erzo lenyek mint egy kutya, macska akamilyen allatod is van, ha nincs az baj mert az allatok segitenek megszeretni a tobbi allatot, pl apa nem engedett se kutya semmit, -> a nagyitol kertem egy aksit es ha van akkor halakat anyatol apa utalja ma napig(hangos-tenyleg mert bena a szuro)

de azota van kutyank is es volt 2 nyuszink, 1. utaltam bunko volt, 2. nagyon cuki volt, de hererakos lett

szerez be egy kisalatot és segiteni fog

2018. ápr. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ja es ha veletlen radmaszik akkor ne ijedj meg csak ne mozdulj ha bemaszna ruhadba akkor csapd le, de am csak csodald és nem fog bantani
2018. ápr. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is rettenetesen félek tőlük pedig már nem vagyok gyerek :)

Amiket olvastam hogy a citrusok és a levendula illatát gyűlölik érdemes vele fùjkodni vagy párologtatni. Néztem van ilyen ultrahangos távoltartò is azt nem pròbáltam de lehet hasznos. Jelenleg lakásban lakok itt biztonságosabb de ha vissza költözünk házba mindenhol lesz szùnyoghálò is hátha nem tudnak olyan könnyen bejutni :D

Azzal meg hiába jönnek az emberek hogy nézegesd őket szerintem aki ennyire retteg tőlük nem segit.

2018. ápr. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem félek a pókoktól, mert szerintem aranyosak! És régebben még a házba is tartottam őket dobozokba(volt, hogy 10-et is!) Menj el egy pszichológushoz, az hátha segít!
2018. ápr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3.nak. A kisállat nem segít,volt egerem és csincsillám is de pókot nem akarok. És félek tőllük.
2018. ápr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=2NcwfHGUP9Y

nezd meg ezt es mond meg h nem cuki a 2 szemevel, nincs hazankban jo h hisz neki mar van merge...

2018. ápr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!