Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Csótány az albérlet konyhájába...

Csótány az albérlet konyhájában, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy hónapja sem lakok az albérletben. Diák vagyok, még tanulok. Biztos nem miattam jelent meg a csótány. Tiszta, rendes vagyok. Ma éjjel, ahogy kimentem a konyhába egy csótányt láttam. Majd megöltem, biztos, hogy az. Elég nagy, nem kicsi. Félek, hogy petéket rakott le, és előjön több is. A főbérlőnek, hogy szóljak? Félek, hogy kiköltöztetne... vagy a kauciót elvenné, és nem kevés pénzről van szó. Valami megoldás kell, elaludni sem bírok.

2018. szept. 20. 02:54
 1/6 anonim válasza:
Az üzletekben lehet kapni hangya és csótányirtó sprayt.Körbefújod a padlóréseit,bútorok alatt stb.Van amelyik elpusztítja a petéket is.
2018. szept. 20. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vagy van ún. csótánycsapda: házikó alakúra kell összehajtani, alul ragacsos rész van, középen pedig egy csalogató tabletta. A dögök odamennek a számukra vonzó illat miatt, és beleragadnak.


De van egy rossz hírem: ha elszaporodtak a házban (a távfűtésesekben szoktak), akkor egyedül nem fogod tudni kiirtani őket, az egész házat kellene egyszerre befújni - vannak erre szakemberek, és a közös képviselők szokták megszervezni jó esetben.


Úgyhogy én azt javaslom inkább, hogy kezdj el másik lakást keresni mielőbb, és az ne távfűtéses legyen...

2018. szept. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A háziúr nem költöztethet ki, és semmit sem tehet. A csótányok megjelenése nem a te hibád.
2018. szept. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
jelezd a főbérlőnek, gondoskodnia kell az irtásról, ami nem egyszeres jelenlét lesz. Éves szinten két havonta ismételni kell rendszeresen éveken át. Nem csak egyszeri megoldás, hanem állandó !! Ezt vedd figyelembe, ha nem teszi meg a lépéseket, azonnal költözz el! A kauciót köteles vissza adni!!
2018. szept. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 X0r4h válasza:

Amit javasolnak csótány csapdát, azt NE használd! Pont, hogy még jobban odavonzza azokat a példányokat is amelyeknek eszük ágában sem volt betérni a lakásba!


Nos nekem van sajnos tapasztalatom ezekkel a csúf dögökkel. Társasházban lakom én is és sajnos előfordulhatnak ezen a városrészén. Pár évig máshol laktam és sajnos a faterom is a Bábolna Bio Csótány csapdával akarta orvosolni a problémát. Eleinte csak a konyha és fürdőszoba környékén jöttek elő, később már a szobában is mászkáltak. Mi kihívtunk egy profi irtó céget, amely körbe permetezte az összes rést és rakott irtó gélt is. Ez három éve volt és azóta sincs egy darab sem! Pedig azóta nem hívtuk őket.


Előtte én az összes rést a lakásban akril tömítővel kinyomtam, így megszűnt a búvóhelyük. A fő pont ahol be tudtak jönni a lakásba az egy a felső szomszédból jövő szennyvíz cső melletti rés volt a fürdőszobában. Ezt kifújtam körbe PUR-habbal. Most idén közben felújítottam a fürdőszobát, és kapott álmennyezetet a helyiség, a szennyvíz cső meg be lett dobozolva gipszkartonnal.


Szóval először minden rést eltüntetni ha van, utána profi irtókat hívd.

2018. dec. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

0/2-es


Semmit sem ér,a csótány kikerüli tegnap voltam a szemtanúja a lakásban,hogy mellette 20 centire volt a csótány,de esze ágában sem volt belemenni.

2022. aug. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!