Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kisállat az albérletben?

Kisállat az albérletben?

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos, hogy ez a jó kategória, de talán itt több és pontosabb választ kaphatok. :)


Olyanokhoz szólnék, akik kisállatot tartanak albérletben. Nekünk cicánk van, így az a releváns, de más válasznak is örülök. :)

Kell-e belefoglalni az albérleti szerződésbe, hogy engedték az állatot? Kell-e mellé plusz kitétel, hogy a kaució adott hányadával felelek az általa okozott károkért? Vagy felesleges ennyire szőrszálhasogatni, mert az, hogy a kaució károkra van, az alapból benne van-e ugye...

(Igazából nem akarok úgy járni, hogy mondjuk cica megkapta az ablakpárkányt - most mondtam valamit -, és emiatt bukjuk mondjuk a teljes kauciót, holott ez töredék költség ugyebár.)


Összességében: akinek kisállata van, az miképp jelenik meg a bérleti szerződésben?



2018. jún. 4. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Eleve bútortalant keress, mert általában a bútorozottak nem engedélyezik a kisállat tartást.

Nekem van egy nyuszim három cicám és két hörcsögöm van hosszú távú albérletben(minimum egy év, de lehet hosszabbítani).

Természetesen a szerződésben benne kell lennie. Mindent meg kell beszélni a főbérlővel, hogy engedi-e, milyen szabályt ír elő stb.

Mindegyik más, ezt vele kell megbeszélned, de a lényeg, hogy a szerződésben minden legyen benne, különben átverhetnek. Én voltam már így, azt mondta, persze hozhatom, később meg jött, hogy ez nem volt benne a szerződésben.

2018. jún. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk a szerződésben az volt hogy nem lehet hozni, de később találtam egy kiscicát, rákérdeztem és megengedte hogy hazavigyem. Új szerződést nem írtunk emiatt. Majdnem egy év alatt semmit nem tett tönkre egy szúnyoghálón kívül, bútorok nem a mieink voltak, de azokban sem tett kárt.
2018. jún. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A lakás már megvan, bútorok sajátok, gépesítés meg egy-két polc a nem saját, azzal nincs gond. :)

Csak kaptam egy szerződés mintát, hogy jó-e, és a cicuról nincs említés. Én is úgy gondolom hogy kellene bele, csak nem tudom, mik erre a konkrét formulák, van-e olyan kitétel, amihez érdemes ragaszkodnom stb.

2018. jún. 4. 14:41
 4/4 anonim ***** válasza:
A mi szerződésünkben is az volt, hogy nem lehet, aztán mégis megengedték, amjkor rákérdeztünk. Igaz, a legtöbb bútor a miénk, ami meg itt volt, az eleve cicakarmolásos volt...
2018. jún. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!