Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan lehet a pelét eltüntetn...

Hogyan lehet a pelét eltüntetni a padlásról?

Figyelt kérdés
Mindenféle csapdát próbáltunk, egy se vált be, macska nem tudja megfogni, mert bebújik kis lyukakba, ahol nem éri el. Most legutóbb rágcsálóriasztó készüléket vettem, teljesen hatástalan... Valami tanácsot kérek, hetek óta nem lehet tőlük aludni!

2019. aug. 15. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Hm. A pele elég nehéz eset, ahogy olvastam, többnyire a nyest vagy a vadászgörény a megoldás. Esetleg lehet kísérletezni ragasztós csapdával is a búvóhelyénél, vagy ahol bejut. A pele beleragad, de ki már nem tud jutni belőle.

Drasztikus megoldásként pedig a mérgezett mogyoró válhat be.

2019. aug. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnálom őket, ránézésre egy aranyos állatnak tűnik, de ezt már nem lehet bírni...
2019. aug. 15. 22:27
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Az 1. válaszoló által ajánlott ragasztós módszer, megöli a pelét. Ezt remélem nem akarod. De ne is akard, a mogyorós pele VÉDETT állat!
2019. aug. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

[link]


Természetvédelmi értéke 50.000 forint

2019. aug. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A ragasztó nem öli meg, csak megfogja. Megölni akkor tudja, ha otthagyod éhen pusztulni.

A mogyorós pele valóban védett, de a pelének van számtalan más alfaja, ami viszont nem védett...


[link]


Tessék, ezt például nyugodtan meg lehet fogni ragaccsal.

2019. aug. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Védett állat esetében segítséget kell kérni! Vedd fel a kapcsolatot a közeledbe lévő erdészettel pl!
2019. aug. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, természetesen nem akarom megölni és én is nagyon jól tudom, hogy védett. De a padláson akkor sincs helye.
2019. aug. 16. 15:45
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Ezt egyedül mindenféle csapdákkal nem nagyon fogjátok tudni megoldani, szakember segítségét érdemes kérni.
2019. aug. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
dugjátok fel a peléteket, egy 8 tagú romacsalád nem csinál akkora lármát, mint ezek a kcsögök.
2020. okt. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valamelyik változata védett, de igazából pont le kell szarni. Humánus legyen az ölőszerkezet arra kérlek, a ragasztóban szenved, a mérgezéstől szintén, ráadásul ha kifut és elkapja egy macska az is belehal. Mérget soha. Minden más ami azonnal fájdalommentesen megöli az mehet.
2022. szept. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!