Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi az oka, hogy sokkal keveseb...

Mi az oka, hogy sokkal kevesebb éti csigát látni, mint 10-20 évvel ezelőtt? Ennyire összeszedték őket?

Figyelt kérdés

Két éve költöztünk vissza falura, ez idő alatt összesen kettő darab éti csigát láttam, pedig nagy udvarunk van, sok árnyékos hellyel. Emlékszem gyerekkoromban hemzsegtek.

Nem mintha többet szeretnék belőlük, mert félek és undorodom is tőlük. Csak furcsállom, hogy ilyen kevés van.


2019. szept. 8. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
A mi kertünkben rengeteg van. Szerintem nincs kevesebb csiga, mint régen esetleg a ti környéketeken élô populáció csökkent, vagy “vándorolt”.
2019. szept. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bubuka508 ***** válasza:
Évekkel ezelőtt volt olyan időszak, amikor tényleg annyira szedték, hogy majdnem kipusztították őket (legalábbis mifelénk). Ekkor az éti csiga védett állat is lett, ma nem tudom, az-e hivatalosan. De egyébként szerintem az ő életfeltételeik is megváltoztak, mert itt is kevesebbet látni mostanában, mint régebben. Helyettük a házas csigákból is más, értéktelen fajok (nem ehetők) kerültek túlsúlyba, ha meg nincs szárazság, akkor a nagyobb termetű csupasz dögök szaporodnak el, főleg a világosbarna színű ún. spanyolcsiga. Ennek itt még természetes ellensége sincs, mindössze egy kacsafaj eszi meg, ami Kínában őshonos. Az éti csiga nem okoz nagyobb kárt, de a meztelencsigák kártékonyak, lelegelnek mindent. Sajnos, a klímaváltozás itt is megteszi a magáét.
2019. szept. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de én másfél éve költöztem panelból kertvárosi részre (Budapesten), és főleg eső után sok csiga mászkált a járdákon, meg az ablakomon is.

Kb. 15-20 éve volt, hogy s Mártában voltunk buszkiránduláson, esős idő volt és a szerpentinen hemzsegtek a csigák, ennyit még sosem láttam ezelőtt.

Szóval, nekem nem tűnt fel, hogy csigából kevesebb lenne, annál inkább hiányolom a lepkéket és madarakat. Azok valahogy szinte teljesen eltűntek, pedig gyerekkoromban rengeteg volt (vadásztam a pillangókra).

Én már arra sem emlékszem, verebet mikor láttam utoljára.

2019. szept. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyes helyeken felvásárolják őket kápéért, tehát sokan gyűjtik.

A másik ok pedig, hogy a meztelencsigák nagyon elszaporodtak, és kiszorítják az éticsigát az életteréről (vö. harlekinkatica kontra hétpettyes).

2019. szept. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt (Dél-Bp) sok éti csiga is van, és még több pettyes éti csiga (Helix aspersa).


Szárazabb években kicsit kevesebb a szaporulat (idén is), de mindig rengeteg van.

2019. szept. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, szignifikánsan kevesebb a csiga, bár egyes időszakokban fellelhetők a nyomaik, olykor maga a csiga is.. Korábban a csigaTV logójában, és esetenként a "polgárinak csúfolt" televizíókban is látható volt ez az állat...
2019. szept. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!