Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A rókát lehet háziasítani?

A rókát lehet háziasítani?

Figyelt kérdés

Azt a fajta hagyományos vörösrókát, ami a magyar erdőkben is honos lehet háziasítani? Egy fiktív helyzet:

Elmegyek biciklizni az erdő szélére és találok egy kölyök rókát, nincs ott semmi más róka rajta kívűl. Hazaviszem, úgy gondozom mint egy kiskutyát.


Na ilyen helyzetben, amikor felnő a róka akkor szelíd lesz? Olyan lesz mint egy kutya?


Nem találtam rókát, nem azért kérdezem, csak kiváncsi vagyok rá.


Elsősorban az érdekel, hogy a róka úgy fog-e viselkedni, mint egy kutya, de ha esetleg tudjátok azt, hogy jogilag engedélyezett-e a róka háznál tartása, akkor azt is megírhatnátok. Persze nem panelházban tartása...


2010. júl. 14. 18:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Igen és nem. Lehet házasítani, és te nem házaisáításról beszélsz, hanem szelídítésről. A hazáiasítás több generáción keresztül folyik tenyésztéssel. Ha házasítod akkor kutyaszerű lesz (persze ha ezirányba szelektász). Lásd bővebben pl ezüstróka.
2010. júl. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Szelídíteni lehet. De sohasem fog úgy viselkedni mint egy kutya. Alapvetően vadállat.
2010. júl. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

elnézést, akkor úgyértem szelidíteni :)


szóval olyanokat nem fog tudni mint egy kutya? nem tanítható meg neki az, hogy ülön le, feküdjön le, adjon pacsit, maradjon a helyén amíg nem szólok neki, hogy jöhet, ugasson (amúgy a róka ugat?), ne piszkítson a házba, stb...

2010. júl. 14. 18:21
 4/22 anonim ***** válasza:
Hát hangokat ad ki az biztos, de inkább visit, de ugatni is hallottam már.
2010. júl. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

[link]

Lehet háziasítani és még a farkát is csóválja, itt egy érdekes cikk róla, a videó is cuki.

2010. júl. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
33%
Szegény...ilyen kis helyre bezárják...ő meg ki akar szabadulni...ha szerinted ez cuki,akkor gratulálok!Én ezen az oldalon nem tudom már,hogy hányszor írtam le,hogy A VADÁLLATOK NEM HÁZIÁLLATOK!!!Ez két külön csoport!A vadállatoknak a természetben jó,oda tartozna(beleértve a rókát,mosómedvét,majmot és a többi VADállatot!).Annyi háziállat közül lehetne válogatni,nem értem,hogy a vadállatokat miért nem lehet békén hagyni!Vannak olyan állatok,amiket kutyáknak hívnak,pont megfelel arra a célra,amire te a rókát szeretnéd!De a kutya még élvezi is a társaságodat,és azt,amit csinál,a rókával ellentétben...ha találsz egy pici rókát,egyedül,és nem szeretnéd,hogy elpusztuljon,akkor add be állatkertbe.Vagy neveld föl,és engedd szabadon...
2010. júl. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

"Vannak olyan állatok,amiket kutyáknak hívnak,pont megfelel arra a célra,amire te a rókát szeretnéd!"


egy szóval sem mondtam, hogy rókát akarok tartani :) és tényleg nem akarok, ha eddig még nem is mondtam.

2010. júl. 16. 11:00
 8/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ez akkor lehet hatékony, ha egy alomnyi kiskutya közé rakod be a rókakölyköt és velük nő fel..
2010. júl. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

10:46 vagyok.

Akkor bocs,azt hittem,tartani akarsz rókát:D

2010. júl. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Meg lehet szelidíteni, ha kölyök korától emberek nevelik. Akkor meg lehet simogatni, kézből etetni, ilyesmi. DE az hogy pacsit adjon pl. sztem nem lehet megtanítani, egyrészt mert sztem nem olyan okos mint egy kutya, másrészt nem kötödik az emberhez, csupán megszokja azt. Ja és csatlakozom az egyik előttem szólóhoz: VADÁLLATNAK A VADONBAN A HELYE!
2010. júl. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!