Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan lehetek Vadász?

Hogyan lehetek Vadász?

Figyelt kérdés
Igazából nem azért akarok Vadász lenni, hogy vadásszak. Allatgondozo szeretnek lenni, vadallatokkal foglalkozni. Ahol én élek, nem indul allatgondozo okj képzés, de Vadásztanfolyam igen. Miután leteszi valaki a vizsgát, vannak e kötelező költségek, amiket fizetnie kell hogy ne veszítse el a szakmáját? Mivel én ugye nem akarok egyáltalán Vadászként élni, csak a szakma kellene, mert az állatkertek elfogadják.

2020. febr. 4. 12:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
A vadász tanfolyam nem ad szakmai végzettséget.
2020. febr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
20%

Amire te gondolsz az nem a "sima" vadász, hanem a vadgazda - vadtenyésztő.


Egy tanfolyam.

2020. febr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Amúgy van külön állatkerti ápoló és gondozó képzés, meg állattenyésztői is.

De az állatorvosi asszisztensi is jó, és ez még a legértelmesebb.

2020. febr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem vadgazdára gondolok, hanem vadászra. Megnéztem mindent, nem indul egy olyan képzés sem az én városomban, amit elfogadnak az állatkertek, csak Vadász. A vadászt elfogadják az állatkertek.
2020. febr. 4. 12:59
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
Igen a "vadász" okj-t lehet, de az nem azonos a vadász tanfolyammal.
2020. febr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem tudtam arról, hogy van Vadász okj. Én eddig úgy hallottam, hogy vadásztársaságok indítanak tanfolyamot és így lehet vadásszák válni.
2020. febr. 4. 13:31
 7/24 anonim ***** válasza:
5%
Ha nem akarsz vadász lenni, ne menj a tanfolyamra. Ennyi. Semmit sem ad a szakmához amit akarsz. Ez olyan mintha cukrásznak készülnél, de elmennél kőművesnek tanulni, mert éppen az indul.
2020. febr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Hidd el, ha nem kellene hozza szakma akkor nem csinálnám meg, de csak papírral vesznek fel ilyen munkakörbe. Van diplomám, szakmám, de nem abban szeretnek elhelyezkedni. Allatgondozo akarok lenni, de ezt az okj-t a kozelemben sehol nem lehet elvégezni, mert nincs rá elég jelentkező. Csak annyit szeretnek tudni, hogyha elvégzem a Vadász tanfolyamot, akkor van e olyan kötelező költség, amit ha nem fizetek, akkor visszavonják a “szakmát”. Az erre vonatkozó kormányrendeletben le van írva, hogy az állatkertek elfogadják a Vadászt és a környékemen ez van, amit el tudok végezni azért, hogy azt csinálhassam, amit akarok.
2020. febr. 4. 14:15
 9/24 anonim ***** válasza:
88%

Hát erről kérdezd meg az állatkertet!


Talán azért fogadják el a vadászt, mert ha kiszabadul egyveszélyes állat, akkor ne keljen sokat várni, míg jön egy vadász kilőni.


Na ahhoz, hogy te kilőhess egy állatot, akkor ahhoz kell fegyver és akkor már sokkal bonyolultabb és az már fizetős.



De egy szimpla vadászvizsgával nincs sok tennivalód/fizetnivalód, de azzal még nincs fegyvered...

2020. febr. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
29%
Van állatgondozói képesítés, az állatkertbe pl.azt kérik.
2020. febr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!