Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vadászat ellenesek! Rengeteget...

Vadászat ellenesek! Rengeteget látom itt a GYIK-en, hogy sokan nem rajonganak a vadászokért, és a vadászatért. Miért?

Figyelt kérdés
Győzzetek meg, érvekkel, hogy miért rossz a vadászat, és miért kéne megszüntetni.

2019. jan. 30. 20:25
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
82%
Jaj már megint ez... nézd át a "rengeteg" ilyen kérdés közül bármelyiket, minden le van írva minden részről.
2019. jan. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
24%
Mert szórakozásnak tekintik. A vadak viszont nem élvezik cseppet sem, kár hogy a nyúlnak nincs puskája. Ugy lenne érdekes.
2019. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
40%
Nekem csak a "populációszabályozással" van bajom. Az ember azt hiszi, bármit megtehet a környezetével, lövöldözheti az élőlényeket égbe világba, ha azok zavarják őt, meg se próbál velük harmóniában élni. És minden terén így gondolkodunk, aztán tessék, a világvége a nyakunkon.
2019. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
79%
Próbáltál vadkárt érvényesíteni??
2019. jan. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
50%
Vadász és vadász között óriási különbség van. Vannak a normális minden törvényt betartók és a nagypifájú, okoskodó, beképzelt bunkó vadászok. Na ez utóbbiakkal van gond.
2019. jan. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Hát azért kérdeztem meg, mert amikor ilyen kérdésekre válaszoltam, mindig nekem lett igazam a végén, és abbamaradt a vita. Egyébként az ember nem tud harmóniában lenni az élőlényekkel, már azért sem, mert túlszaporodnának a vadak.
2019. jan. 30. 20:55
 7/32 anonim ***** válasza:
29%

Nekem az a bajom ezzel, hogy alapban jönnek a "vadállomány szabályozása" dumával. Nos erre ott a hivatásos vadász és a merőőr, másrészt sok vad tenyésztett.

Aztán az is zavar, hogy alkoholisták lövöldöznek az erdőben.

Meg őszintén, egy 700 méteres hegyen, lelőni egy vadkecskét, miután 4 napig követted, 400 méterről, na az sport! De az, hogy valaki részegen felül a lesre, 4 ember meg elé tereli a tenyésztett vadat, és ő egy gyakorlatilag mesterlövész puskával kivégzi, na az nem sport!


Igen, van vadászengedélyem, 10+ éve. SOHA nem vadásztam!

Csak másképp nem lehetne világháborús meg western puskám.

2019. jan. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
48%

Senkinek nincs baja a vadszabályozással. :)

Azzal van hogy sokaknak van vadász engedélye, és élvezetből lövik a vadat. Nem néznek semmit, mert az egész a pénzről szól, lefizetnek mindenkit hogy a legnagyobb/legszebb vadat kilőhessék, anélkül hogy megnéznék a populációs hatásait, majd szelfizhessenek vele. Ezután jól berúgnak és két napig fel se kelnek. :)

2019. jan. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
69%
Oroszlányon most egy hete néztek vaddisznónak egy embert. Még él.
2019. jan. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Igen, ez nem jó dolog, de ez nem ok arra, hogy ne lehessen vadásznia senkinek. Az, hogy tenyésztett vad... Háát, nagyon kis része tenyésztett. Egyébként a vadászat módja teljesen "állatbarát", ennél nem lehetne humánusabban megölni egy vadat.
2019. jan. 30. 21:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!