Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vaddisznótámadás ellen lehet...

Vaddisznótámadás ellen lehet valamit csinálni? Paprikaspray esetleg beválthat ellene?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy kutya vagy vadállatok kategória lenne megfelelőbb, talán inkább ez. 3 kutyám van. Apum vadászik (nála ez csak hobbi, de nyilván normálisan benne van egyesületben stb) 2 vizsla, az egyik mentett, szapis, őt csak egyéni vadászatokra szokta vinni, a másik egy munkavonalú kamaszodó német vizsla, őt normálisan viszi csoportos vadászatokra is, nagyon szépen dolgozik egyébként. A 3.egy 13 éves foxi, vele nyilvánvalóan semmi ilyesmit nem csinál.

Lényeg a lényeg, egy gáton sétáltunk, egy ártér mellett. Láttam valami nagy, barna dolgot tőlünk olyan 20 méterre 100%, hogy vaddisznó volt (sajnos eléggé benne volt a bozótban, de egyértelműen ki lehetett venni a bundája alapján, hogy az). A mentett vizslánk tőle 1 méterre állt, tipikusan már be volt állva, leste a vadat, biztosan tudjátok, olyan vizslásan. Amikor megláttam, természetesnek rögtön visszafelé fordultunk, fel a gátra, ahol nyílt a terep, 2 kutya pórázon (a fiatal és az idősebb), a mentett jött mellettünk, amint magunkhoz hívtuk. Valószínűnek találom, hogy döglött volt a vaddisznó, mivel felfigyelt volna a kutyákra vagy ránk. Nem mertem visszamenni, mi van ha csak nagyon mélyen aludt vagy bármi ilyesmi.

Ezután jutott eszembe, hogy mit lehet tenni, ha vaddisznóval találkozik az ember. Ugye nem egy olyan posztot lehet olvasni, hogy vaddisznó támadott meg kutyát, akár embert. Ilyenkor lehet valamivel védekezni? Nyilván a legcélszerűbb az lenne, ha fel tudnék mászni egy fára, de a kutyák akkor lent maradnak. Paprikaspray esetleg működhet ilyen esetben?


2020. febr. 9. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Amikor farkasok támadnak rám álatlában Igni-t és Aardot használok ellenük.
2020. febr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

A vaddisznó úgy támad, hogy neked rohan. Mire a spray hatótávolságába kerül, már bőven túl közel lesz.


Ergo halottnak a csók.


Legjobb védekezés a megelőzés: légy hangos, tudasd az állatokkal hogy közel vagy. A legveszedelmesebb vaddisznó a meglepett anyamalac, és ő is inkább elkerül téged mint hogy megtámadjon. (ha megtámad egy másik ragadozót, akkor esélyes hogy ő is megsérül - ezt nem engedheti meg magának)

2020. febr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 III. A nagy károly válasza:
53%
A vaddisznó szívós állat, nem hiszem hogy a paprikaspray elérné nála azt a hatást mint egy embernél. inkább riasztópisztolyt javasolnék, ha megijed akkor elszalad
2020. febr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Sokkal jobban fél tőled, mint Te tőle!! Ezt jegyezd meg! Ha támad, akkor vagy a kicsinyeit védi, vagy fél és NINCS MENEKÜLÉSI ÚTVONAL!


Az állat a legméltóságosabb élőlény! Inkább elmenekül, minthogy vért ontson. Kivéve azokat a ragadozókat akik az életbenmaradásukért ölnek. Tehát!


Soha ne állj az útjába, emrt megijed, és nekedront. Ha erdőben sétálsz, és szemben állsz egyel! Ne ess pánikba! Széttárt kezekkel, Üvöltve "hesegesd" el.


Már ahogy észrevett azonnal elfutna, az csak végső esetben! Aztán meg fára mászni!. 2 méter magasan már nem veszélyes! Megunja és elmegy.

2020. febr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4 Az állat nem méltóságból nem öl.


Azért nem támad feleslegesen, mert egy harc nagy eséllyel sérüléssel végződik mindkét fél számára - ha megsebesül, nem tud elbattyogni a kórházba, és nem tud pizzát rendelni magának.


Ha megsérül, akkor onnantól kezdve nagyobb veszélynek van kitéve. Lehet, hogy nem is épül fel tökéletesen (eltörik és rosszul forr össze a csont, például, vagy elveszíti az egyik vagy mindkét szemét)


Nem tud védekezni, és ha magányos ragadozó állatról beszélünk, akkor vadászni sem, és éhenhal.


Az anyaállat pedig nem tudja olyan hatékonyan megvédeni a kicsinyeit.

2020. febr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mustafa33 ***** válasza:
100%
Mivel vaddisznóról kérdezel,csak arról írok. Ha malacok közé keveredel és még nem vett észre a közelben levő koca, akkor csendesen hátrálj ki onnan és azután fuss. Ha közöttük lármázol, a malacok megrémülnek és visítani kezdenek, az felbőszíti az anyjukat és neked támad. Van annak is agyara és láttam már koca által kibelezet kutyát elpusztulni. Megtörtént, hogy munkám során (erdész) vackán alvó vaddisznóra léptem, nagyobb süldő volt, felugrott, én hanyat estem és ő úgy inalt, hogy százon bajnok lett volna. Egyébbként a véletlen találkozásnál támadó vaddisznó neked fut ha útjában állsz és az agyarával komoly sebet tud ejteni (életveszélyes a combi ütőér megsértése), de nem fordul meg utánad és ha elrohant nem jön vissza. Ha idejében észrevesz akkor elfut másfele. De ha nem kap szagot rólad (ezért jó szagosnak lenni), és nem hall meg akkor megeshet, hogy mert a látása gyenge, későn vesz észre és te őt még később. Ezért ne lépkedj csendesen mint a vadászok, de ez nem jelenti azt, hogy lármázz az erdőben, csak azt, hogy néha egy bottal üss meg egy egy fát. Nem csapkodva, csak néha néha. Ez nekik elég, hogy felfigyeljenek és idejében lelépjenek az utadból.
2020. márc. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!