Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Szemtanúja voltam 10 perce,...

Szemtanúja voltam 10 perce, hogy egy pici őzgidát kézben vitt le az útról egy férfi?

Figyelt kérdés

Nem fog megmaradni, ugye? Már nem volt pöttyös! Aggódok érte... Nagyon sírt.. Nem ütötte meg az autó, de mivel hozzányúltak, nem fogja már szoptatni az anyja....


Lehetne rajta segíteni?? Vagy már legelget?


2020. jún. 20. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Ilyenkor érdemes fűvel, kéz érintése nélkül átdörzsölni, és kivinni az út mellé, biztonságos helyre, és messzebbről megfigyelni. Ha hívja az anyját, és az odamegy, és együtt elmennek, akkor minden OK.

De ha nem, érdemes értesíteni a helyi vadásztársaságok, vagy valamelyik vadmentő alapítványt. Ugyanis ha egy ember fogdossa, az anyja megérzi, és elhagyja.

Sajnos, ha az úton volt, az pont az a helyzet, amikor el kell vinni onnan. De ha az az ember odafigyelt, hogy ne csupasz kézzel fogja meg, akkor is lehet, hogy elfogadja az anyja.

De mint írtam, erről jobb meggyőződni.

2020. jún. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Állatmenők ki mennek és beviszik a helyre.. Mert így nem marad meg 😔
2020. jún. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csupasz kézzel fogta meg. Láttam. Amúgy Dombrád előtt közvetlenül láttam.
2020. jún. 20. 16:25
 4/7 A kérdező kommentje:
Hívta az anyját hangosan. Remélem megmarad..
2020. jún. 20. 16:26
 5/7 A kérdező kommentje:

Most indultunk haza. Csak rokonlálogatóba voltunk. Már nem volt ott a kisgida. Reménykedek, hogy visszament az anyja mellé.

Nagyon haragszok amúgy, mert annyiszor elmondják, hogy NE nyúljanak hozzá.. Úgy látszik, még mindig van, aki nem tudja. :(

2020. jún. 20. 17:09
 6/7 anonim válasza:
Állatvedoknek érdemes szólni mert ők begyüjtik. Vagy vadőrnek😶
2020. jún. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez kérdés? Hogy szemtanú voltál e?! Mert akkor nem tudom a választ!
2021. jan. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!