Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogyan kell szép fehérre...

Hogyan kell szép fehérre kifőzni a csontokat?

Figyelt kérdés

Tanulmányaimhoz kellene majd egy pár csigolyát, meg néhány velős csontot kifőzni.

Alig van róla valami infó a neten, azt olvastam, hogy addig kell főzni, míg a hús le nem jön róla magától. Oké, én azért szeretném a nagyját lepucolni, mert lenne olyan hús, amit hasznosítanánk is. Ez kb mennyi időt jelent? 2 óra?

A lassú lángot tudom még. Hypot/domestost egy keveset tegyek bele?


Fehérre szeretném a csontokat, de a húslevesben mindig fekete a csont főzés után. Ezt hogy tudom elkerülni?


A nyüvekkel való leetetésre most nincs se helyem se időm.



2020. szept. 24. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Én fehérítettem már csontot, de az egyszerű levesben főtt csont volt. Hozzá tudtam jutni tömény, 30%-os hidrogén-peroxidhoz, ami kb. egy óra alatt tűrhetően kifehérítette őket.

A hipót véletlenül se tedd bele a főzéskor, mert nagy mennyiségű klór szabadulna fel ekkora hőmérsékleten. Hipót én csak főzés után használnék (hidegen), ha végképp nem sikerül eléggé kifehéríteni.

2020. szept. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Grimfox ***** válasza:
Ha elég ideig főzöd, és gyakran cseréled rajta a vizet, akkor kifő a csontból a zsír, és más anyagok, és csak a "halott" csont marad hátra. vegyszerrel biztos gyorsabb, de ha türelmes vagy, akkor 1-2 nap alatt fehérre lehet főzni a csontokat. A csigolyáknak nem kell ennyi idő, a velőscsont jóval zsírosabb, annak több idő, és gyakoribb vízcsere kell. Egyáltalán nem baj, ha forrásban van a víz, csak pótold, ha lefő, mert különben odaég a csont.
2020. okt. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Ha neki írsz biztos tud jó tanácsot adni:

[link]

2020. nov. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!