Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehetséges lenne a valóságban...

Lehetséges lenne a valóságban is egy ilyen szarvasvonulás?

Figyelt kérdés

Mint ami ezen a videón van:

https://www.youtube.com/watch?v=Q6U_8REcFL8


Hova vonulnak a szarvasok?



2020. dec. 27. 01:07
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
91%

Lattal mar erdot eloben? Szarvast? Ozet? Tudod mi a kulonbseg?

Ha nem. Azert a bambit lattad? Ott ennel sokkal tobb szarvas is egyutt van, ok is asszem vonulni keszulnek a meseben.

2020. dec. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

Nagyvárosban élek, hol kellett volna ilyet látnom? Néztem több videót is vonulásról, de egyiken sincsen ennyi szarvas, töredéke csak. Már csak emiatt is gyanús. És mint mondtam, foglalkoztam CGI grafikával, meglátom ha ismétlődik valami. :)


De jó legyen, tételezzük fel, hogy nem CGI... A másik kérdésre mi a válasz?

2020. dec. 27. 02:04
 13/46 anonim ***** válasza:
89%

Én is nagyvárosban élek, de van egy olyan dolog amit autónak hívunk, ha nem a gép előtt ülünk egész nap, akkor elmehetünk vele akárhová, és olyankor bizony előfordul hogy meg kell állni mert vonulnak a szarvasok.

Amúgy elképesztő látvány élőben.

2020. dec. 27. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim válasza:
100%

És híradót sem nézel? Ott is szoktak szarvasvonulásról beszámolni, volt ott is jópár k*rva hosszú.


Egyébként a videó nem CGI, és igen lehetséges (én is nagyvárosban élek, de művelődöm (És egyébként olyan sem létezik, hogy "tételezzük fel", itt a fel nem igekötő, hanem a szótő része, helyesen "feltételezzük")).

2020. dec. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Nagyvárosban élek, hogy láthattam ilyet googlet nem tudom kezelni.

Még a nagyobb hírportálok is szoktak írni az ilyen nagy vonulásokról.

[link]


[link]


[link]

2020. dec. 27. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel csak magadat egeted le ha azt hiszed kedves "hasznaltam mar CGI-t latom hol ismétlodik" ha azt hiszed egy kisfalu amator felvételét valaki csak hobbibol lekezeli. Meg ha fizetnenek is.. Miert?! Foleg hogy ismert forrasbol van. Mindegy hagyjuk is..

Na akkor tisztázzuk mert ez igy eleg gaz. Apam vadasz szoval mondhatjuk otthon vagyok a temaban.

Kezdjuk az alapoknal. Nezd neg a bambit mert egesz jo alapot nyujt a tobbi buta mesevel ellentetben. Egesz jol levezeti a szarvas eletet.

A lényeg: a szarvasok vonulnak par ok miatt.

1. Hajtas. Ilyenkor a vadaszok hajtjak oket kulonbozo okokbol ilyem lehet az agancsgyujtes. (remélem megvan hogy egy egesz agancs kb mennyibe kerul)

2. A szarvasok elelmet keresnek.

3. Kiszoritjak őket az elohelyukrol. (mondjuk favagassal)

Mint irtam mar elobb, nalunk ilyenkor heti szinten szokott szarvasvonulas lenni. Egyaltalan nem meglepo kep, ha valaki nem Budapest sziveben el.

De azert azt szögezzük le hogy ez nem cgi.. Ilyen van. Nem is egy nem is 2. En nem mondom hogy gyakori latvany hogy ennyire sokan osszeverodnek a szarvasok, de kisebb csapatokat eleg sokat lehet latni ebben a teli idoszakban. Ha tovabb keresgelsz azert lehet ilyen hatalmasakat is latni. Boven..

Kulfoldon egyebkent szerintem ennel nagyobbakat is lehet latni, mivel az erdos teruletek is nagyobbak, tobb csorda verodik ossze.

Egyebkent kerdesedre valaszolva:

Ezek nem 1 kis 1x50 méteres erdoben elnek. Onnan jonnek.

Ha van valami kérdésed inkabb irj uzenetet es ha valamit nem ertesz elmagyarazom.

2020. dec. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%
Vadgazdaságira jártam egy darabig. Ez normális. A szarvasok nem ilyen nagy csordákban élnek általában, de van, hogy összeverődnek. Ez Sátoraljaújhely mellett készült. Nagymamámék Sárospatakon laknak a szomszéd városban.
2020. dec. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

Azt azért érzitek ugye, hogy azt mondjátok keljek fel a gép elől és akkor látok majd szarvasvonulást... Aztán sorban linkelitek be a videókat, hogy ti onnan láttatok vonulást. :D Hát jó.


De egyébként oké, elhiszem, hogy lehetséges, csak nekem fura volt a videó. Beégtem vele, ennyi.


"A lényeg: a szarvasok vonulnak par ok miatt."


Szerintem a videón se nem hajtják, se nem szorítják ki őket az élőhelyükről. Ezek szerint élelem miatt vonultak máshová? De honnan tudják, hogy össze kell gyűlniük és közösen vonulniuk? Én ezt a részét nem értem az egésznek.


"Ezek nem 1 kis 1x50 méteres erdoben elnek. Onnan jonnek."


De ha nagy is az erdő, a videón nem is tudom... Legalább félezer szarvas van. Ehhez képest most gyorsban megnéztem néhány vadászós videót, úgy kell keresni a szarvasokat egy erdőben, mert tiszta kihalt az egész. Ha ilyen sok szarvas élne az erdőben, akkor hol vannak? Ha fel is tűnnek, akkor is csak egynéhány példány van együtt. A tapasztalat nem igazolja a matekot.

2020. dec. 27. 19:47
 19/46 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem a videón se nem hajtják, se nem szorítják ki őket az élőhelyükről. Ezek szerint élelem miatt vonultak máshová? De honnan tudják, hogy össze kell gyűlniük és közösen vonulniuk? Én ezt a részét nem értem az egésznek."


Azt a videón nem is fogod látni, hogy miért vonulnak. Miért ne tudnák, hogy össze kell gyűlniük? A méret biztonság. Valami bajuk van, összegyűlnek.


"De ha nagy is az erdő, a videón nem is tudom... Legalább félezer szarvas van. Ehhez képest most gyorsban megnéztem néhány vadászós videót, úgy kell keresni a szarvasokat egy erdőben, mert tiszta kihalt az egész."


Szét vannak szóródva.

2020. dec. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:

"Miért ne tudnák, hogy össze kell gyűlniük?"

Ezt kérdezem, hogy miért, honnan tudják? Azt írtad szakértő vagy a témában, erre kapok egy ilyen semmitmondó visszakérdezést rendes válasz helyett... Nagyot csalódtam.


"Szét vannak szóródva."


Átlagos erdőterülettel számolva kb. tíz négyzetméterenként kellene találkoznunk egy szarvassal, ha tényleg ilyen sok élne az erdőben.

2020. dec. 28. 21:32
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!