Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehetséges lenne a valóságban...

Lehetséges lenne a valóságban is egy ilyen szarvasvonulás?

Figyelt kérdés

Mint ami ezen a videón van:

https://www.youtube.com/watch?v=Q6U_8REcFL8


Hova vonulnak a szarvasok?



2020. dec. 27. 01:07
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
83%

"Ezt kérdezem, hogy miért, honnan tudják? Azt írtad szakértő vagy a témában, erre kapok egy ilyen semmitmondó visszakérdezést rendes válasz helyett... Nagyot csalódtam."


Nem mondtam, hogy szakértő vagyok. Azt mondtam tanultam ezt. Nem tudom ezen mit lehet nem érteni. Több a stressz, az állatok jobban keresik egymás biztonságát.


"Átlagos erdőterülettel számolva kb. tíz négyzetméterenként kellene találkoznunk egy szarvassal, ha tényleg ilyen sok élne az erdőben."


Na vezesd le akkor, hogyan számoltál.

2020. dec. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
87%
Egyszer kocsival utaztunk valahová és egy szarvas kiugrott az út közepére. Alig tudtunk megállni. Ezután kb. tíz percen keresztül vonult előttünk egy szarvascsorda át az úttesten.
2020. dec. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

Korrekció: százméterenként. Elszámoltam, de még így se jön ki a matek...


Hogyan számoltam? Elosztottam az erdő területét 1000-el...

2020. dec. 29. 18:13
 24/46 A kérdező kommentje:

"Azt mondtam tanultam ezt."

Ezt tanultad? Hogy visszakérdezzél "miért ne gyűlhetnének össze"? Igazán bölcs tudás, köszönöm szépen!

2020. dec. 29. 18:14
 25/46 anonim ***** válasza:
87%

Magyarország legnagyobb összefüggő erdősége Nógrád - Heves és Borsod - Abaúj - Zemplén megyéken keresztül terül el. A felvétel ott készült, pontosabban Sátoraljaújhely közelében. [link]

Ennek a három megyének a 30,1 - 30,8 % - át erdő borítja. Számoljunk 30,5 % - kal.


Nóg.: 2 545 km2

Hev.: 3 637 km2

BAZ.: 7 250 km2


Együtt: 13 432 km2

Ezt beszorozzuk 0,305 - tel:

4 096,76 km2 erdő.


Ezt elosztod ezer szarvasra: 4,097 km2.


Tehát 4 négyzetkilométerre jut egy szarvas. Nos csak az Északi - középhegység erdeivel számoltam, de már ez alapból több, mint amit te mondtál és bőven benne van abban a kategóriában, hogy el tudjon téged kerülni. Viszont a szarvasok alapvetően csoportokban élnek, amik akár 50 fősek is lehetnek. Szóval realisztikusan 1000 - ben mondjuk 25 = 40. Tehát 40 csapat. 4 096,76 : 40 = 102,419 km2. Magyarul 100 négyzetkilométeren belül csak egy helyen találhatsz szarvasokat. Tehát ha realisztikusan nézzük, szorozd meg az eredményed 100 - zal.


"Ezt tanultad? Hogy visszakérdezzél "miért ne gyűlhetnének össze"? Igazán bölcs tudás, köszönöm szépen!"


Azért nehogy a farok csóválja már a kutyát. Te teszel fel egy kérdést, mi meg nem tartozunk neked válasszal, hanem ha úgy tartja kedvünk válaszolunk. És még neked áll feljebb? Azért mondtam azt amit, mert értetlenkedtél. Józan paraszti ésszel nyílvánvalónak kéne lennie, hogy ha felsorolták neked itt az okokat, amikért a szarvasok csordába rendeződhetnek, akkor valószínűleg azok miatt teszik ezt. Nem tudja a szarvas, hogy össze kell gyűlnie. A felsorolt okok miatt ösztönösen keresik a nagyobb csoportok biztonságát.

2020. dec. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
Értem, tehát a nézeted szerint én azért megyek a boltba, mert ösztönösen boltba kell menni? Ez aztán a frappáns magyarázat! :) Az én szememben a magyarázat azt jelentené, hogy azért kell boltba mennem, mert itthon elfogy az élelmem, ezért szereznem kell valahonnan, ami célszerűen egy bolt lesz. Ezért megyek boltba. Ugyanilyen típusú magyarázat érdekelne a szarvasvonulásról is, nem annyi, hogy "összegyűlnek, mert ösztönből tudják, hogy össze kell gyűlniük".
2021. jan. 2. 02:33
 27/46 anonim ***** válasza:
84%
26. Dehát elmondtam. Az állatok a megnövekedett stressz hatására egymás biztonságában keresik a nyugalmat.
2021. jan. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
#27 Ez nem magyarázza, hogy honnan tudja egyik példány, hogy hol van a többi szarvas. Egyszerűen lehetetlen, hogy csak úgy stresszből összegyűljön több száz szarvas. Minél több gyűlik össze, annál nehezebb megtalálnia a csordát a többinek, ha matematikailag elemezzük. Például ha én nem tudom hol van a bolt, ahova mennem kell, akkor odamehetek a tőlem 10 méterre állóhoz, az továbbmutat a tőle 4 méterre állóra, stb. De ha ezek az emberek összegyűlnek egy csordába és senki nincs körülöttem vagy egy másik csoport körül, akkor megszakad a lánc és sosem tudom meg végül hol van a bolt.
2021. jan. 3. 01:33
 29/46 anonim ***** válasza:
84%

A matematikával már tudjuk, hogy bajok vannak nálad.

A szarvas mászkál. Ilyenkor összetalálkozik más szarvasokkal, akikhez vagy csatlakozik, vagy nem. Meg a szagukat is érzi, ahol jártak előtte. Így meg tudják keresni egymást. A hímek rendszeresen jelölik a területüket amúgy is. Attól, hogy te eltévedsz a boltba menet, a szarvasok még ismerik az erdőt és megtalálják egymást, ha akarják. Vadon élő állatokról beszélünk, messze fejlettebbek az érzékeik, mint nekünk embereknek.

2021. jan. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
Látom nem érted: Te tudod hol van X ismerősöd most? Ugye, hogy nem. Ha összegyűlik 500 ismerősöd előzetes bejelentkezés nélkül, akkor tudod hol vannak, hova kell menned? Na, ugye. :)
2021. jan. 3. 02:31
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!