Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A lány vaddisznókra is mondják...

A lány vaddisznókra is mondják, hogy vadkan? Ez az állatfajnak egy másik megnevezése?

Figyelt kérdés

Ha név eredetéről tudtok valamit, kérlek, arról is írjatok, de aki pl magyarázatot tud csak, vagy tippje van; kérem, az is írja. :):)


Nagyon köszönöm előre is. :)



2021. ápr. 12. 17:06
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
91%
Nem, nem azonos a hím egyed az egész fajjal. Nem te akartad tudni hogy a tehén is bika-e?
2021. ápr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Az nem én voltam.


Köszönöm az eddigi többi válaszokat is. ♥♥

2021. ápr. 12. 17:44
 13/29 anonim ***** válasza:
13%

Ez egy nagy közönséges hímsoviniszta megközelités! Már elnézést!

A biologiai nemek nem léteznek, csak társadalmi konstrukciók. A vadkan kifejezés pejoratív értelme az évezredes patriarchális szemlélet proekciója az érintettlen termeszet, romlatlan teremtményire.

2021. ápr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
69%
".... fiú, vagy lány...." Ugyanugy ahogy' ez is tök helytelen szohasználat. A fiu és lány megnevezés embergyerekekre értendö!!! (Nem kutyákra, nem macskákra vagy egyéb állatokra!!) Ha nem tudod a speciális magyar szot a megnevezésre akkor legáltalánosabban him- v. nöivaru, v. him, kan vagy nöstény.
2021. ápr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
44%

Mondjuk a vaddisznó esetében nem hiszem, hogy nagy félreértések lehetnek. De a szarvasmarháknál már nagy a probléma. Tehénnek hívnak kb. minden szarvasmarhát. Tegnapi példa: félek a tehenektől. Mivel szeretem az illetőt, aki ezt mondta, ezért nem javítottam ki.

A legjobb az volt, hogy egy gyerekeknek készült rajzfilmben következetesen tőgyet rajzoltak a bikákra...

2021. ápr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
40%
Attól függ, hogy az a lány vaddisznó lgbtq+-e, ha igen, akkor akár vadkan is lehet, egyéb esetben koca. A mai világban már nem tudni, és vigyázz nehogy megsértsed a jogait mert felöklel.
2021. ápr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként nem a vadkan fog rád támadni, hanem a koca amikor malacai vannak akkor veszélyesek.
2021. ápr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
25%
Miért mondják akkor ,hogy fial a macska?Lehet,hogy lány lesz mind,nem?
2021. ápr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
22%
Azért mert az összes hímként születik, később döntik el, hogy akarnak-e inkább nőstények lenni.
2021. ápr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
63%

18-as a fial szót több utód világra hozatalára mondják. Az ellést egy vagy két utód világrahozatalára.


A pénzt is fialtatják a bankban talán így érthetőbb. De nem vagyok biztos benne.

2021. ápr. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!