Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ki látott már nagy pelét?...

Ki látott már nagy pelét? Hogyan lehetne őket megszelídíteni?

Figyelt kérdés
Eger környékén az erdőben már sokszor láttam őket, sőt a kisebbeket meg is tudtam fogni, és szerintem nagyon aranyos állatok! Nem szeretném őket kiszakítani a természetes otthonukból, csak jó lenne őket jobban megismerni, esetleg megetetni őket. Tud valaki segíteni?
2010. aug. 28. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálkozz a Kis Herceg módszerével. Minden nap menj ki, egyre többet, egyre közelebb. Ne okozz félelmet, csak akkor fogd meg, ha ő mászik a kezedbe, mert különben negatív élményekkel társítja a szagodat. Vigyél nekik mondjuk szotyit, azt biztos szeretik. Próbáld kézből adni nekik.
2010. aug. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem kell őket megszelidíteni, ők vadállatok! Ajánlom a tengerimalacot vagy a hörcsögöt! A tököm tele már az olyan kérdésekkel, hogy hogy szelidíthetek meg hollót, rókát, őzet stb. Ezek vadállatok, a vadonban a helyük! Bár legalább te nem akarod hazavinni. Etetni nem szabad őket, mert nem hülyék, hamar megtanulnák, hogy az embertől táplálékot kapnak, aztán lehet már maguk nem is keresnének táplálékot csak az embertől várnák. A közelebbi megfigyelésükben egy távcső lehet nagy segítség. Fogdosni sem kéne őket szerintem, mert egyrészt ők is terjeszthetnek betegségeket, illetve parazitákat, másrészt mi is átadhatunk nekik fertőzéseket, amik számunkra veszélytelenek, de rájuk nézve veszélyesek lehetnek. Ha pedig közel laksz az erdőhöz, akkor megpróbálhatsz kihelyezni egy mesterséges peleodút, ezzel nyújtva nekik menedéket. Innen rendelhetsz odút: [link]
2010. aug. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!