Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Elkaphattam-e a veszettséget...

Elkaphattam-e a veszettséget ilyen formában denevérektől? Kell-e konzultálnom háziorvossal esetleg valamilyen hatósággal?

Figyelt kérdés

Pár hónapja találtam a pincénkben egy viszonylag kicsit denevért, (kb. hüvelykujj nagyságú) amelyet egy kartonpapír és egy műanyag doboz segítségével eltávolítottam. A denevér a földön volt és látszólag mozgási nehézségei voltak, nem tudott repülni sem. Nem tudom, hogy veszett lehetett-e vagy csak azért nem tudott repülni, mert még kölyök volt. Azt olvastam hogy a denevérkölykök júniusban jönnek a világra és én is június végén találkoztam ezzel az egyeddel, szóval ezért feltételezem, hogy csak egy még mozgásképtelen denevérkölyökről volt csak szó. Az aggodalmamat fokozza, hogy utána pár napig ott is aludtam abban a helységben, mivel nagyon meleg a szobámban akkoriban. Nem tudom, hogy így átterjedhetett-e a betegség valamilyen formában rám is? Ennek már több mint 90 napja, de csak nemrég tudtam meg, hogy a denevérek is fertőzőek lehetnek. Ezért kérlek ne kövezzetek meg. Szóval nem tudom mennyire valós a félelmem. Konzultáljak-e ilyen esetben háziorvossal, esetleg a NÉBIH-el, vagy ki fognak röhögni? De azért mégis egy halálos betegségről van szó, szóval nem szeretném félvállról venni a dolgot.


Kiegészítés: Egyébként a denevért igyekeztem biztonságba helyezni, mivel tudtam hogy védett. Azonban amikor elengedtem hirtelen előkerült a macskám és rávetette magát, aztán evett is belőle. A macskának azóta sincs semmi baja, gondolom akkor a macska is megfertőződött volna.



2021. szept. 27. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

A denevéred nem rópképtelensége miatt nem repült fel a földről, hanem azért, mert NEM TUD FELREPÜLNI!

.

Attól, hogy megfogtad, ha veszettség-hordozó is volt az állat, te nem kapod el a betegséget.

2021. szept. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Veszettséget úgy kaphatsz el, hogy a veszett állat megharap.
2021. szept. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
Vuhanba kell menned
2021. szept. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
A veszettség harapással, karmolással terjed. Ha elkaptad volna, már nem élnél. Nemhogy hónapokkal később ide írogatsz.. Ha csak a gyanúja is felmerül, azonnal orvoshoz kell menni a harapás után, nem otthon hümmögetni a kanapén..
2021. szept. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Igen beszélhetsz a NÉBIH-el és a háziorvossal is, igen, ki fognak röhögni. Így hogy ide is leírtad így nagyjából mindenki ki fog röhögni. Egyébként (legalább is attól a denevértől) biztosan nem vagy veszett.
2021. szept. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

A biztonság kedvéért már most folyamodjál a kínai népköztársaságba vízumért, és útlevélért. Írd le, hogy miért kéred, talán összekapják kicsit magukat. Ez bizony nem játék.

Még az a szerencse, hogy a macska megoldotta a gondodat.

Írjál még a köztársasági elnöknek is, hogy ő is segítsen, nehogy világválság legyen az esetből.

2021. szept. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
4%

Megj: a 6 os nagyon pontosan írta le a kór lefolyását.

ágyesz . bugyesz

2021. szept. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%

Barlangászoknál fordul elő olyan fertőződés, hogy a száraz denevérkakiba belegyalogolnak. Az meg keveredik a levegővel, és belélegzik.


Utána lehet olvasni, aki nem hallott még róla.


De nagyon ritka.


Úgyhogy szerintem ne aggódj.

2021. szept. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
7%

Nem tudom ez megnyugtat-e de ha elkaptad volna már nem élnél.

Veszettségről kicsit bővebben:

[link]

2021. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2021. szept. 27. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!