Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A kihalás szélén álló vadállat...

A kihalás szélén álló vadállatokat miért nem kezdik el háziasítani?

Figyelt kérdés
Sokkal több élettere lenne, ha háziasítva lenne, emberek mellett. Több esélye lenne ebben a korban, mint a vadonban fenn maradni.

2021. dec. 12. 19:58
 1/10 anonim válasza:
61%
mert akkor az nem önmaga lenne. Inkább a vadászokat kellene szépen megbüntetni, bebatyuzni örökre. Egyébként a bűnbeesés előtt az állatok nem ették egymást......
2021. dec. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Mire gondolsz? Például, kardfogú tigris, dinoszaurusz? Nagyon jól néznének ki, valami ketrecben. Vagy esetleg rég kihalt ősember? Hova tennénk?
2021. dec. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Háziasítani nem lehet a legtöbb állatot, márcsak azért sem, mert ez több évezredes folyamat.

De sok állatkert (nem a magyarországiak többségére gondolok) ilyen irányba mozog, a kihalófélben lévö állatokat tenyésztik a faj fennmaradása érdekében, és ahol megoldható - a természetes környezete még létezik - ott visszatelepítik egy részüket.

Sajnos a legtöbb esetben a gond nem maga a faj fenntartása, hanem az élethelye az, ami elpusztul az emberek miatt, azaz nincs oylan hely, ahol szabadon képes lenne fennmaradni.

2021. dec. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Ugyan már, több százezer kóbor macska van az utcákon, még ahhoz sem elég felelősségtudatos az ember, hogy azokkal kezdjen valamit...
2021. dec. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#2 azok már kihaltak. A jelenleg elő, de fenyegetett állatokra gondoltam.

#3 de a valamelyik macskánál is van ez az f1-f4 valami, és ez sem évezredes dolog volt. Vagy azok "hibridek", csak félig vadállatok? Nem tudom nem értek hozzá. De ha elkezdenék generációkon keresztül emberek mellett nevelni vagy nem tudom.

Csak annyit tudok, hogy a vadállatok nem vagy nehezen/ritkán szaporodnak fogságában, de ezt át tudják hidalni mesterséges megtermékenyítéssel, nem?

2021. dec. 12. 20:17
 6/10 A kérdező kommentje:

#4 nincsenek is a macskák a kihalás szélén..

Azok az állatok, amelyikeket az emberek tartják (hobbiból vagy haszonból) nincsenek a kihalás szélén.

Az egy másik dolog, hogy a macskák tarthatatlan módon el vannak szaporodva, de csak drasztikus cselekedetekkel lehetne olyan változást hozni, ami nem évek kérdése hogy bevállt-e.

2021. dec. 12. 20:27
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Miért, csak az a lényeg, hogy amiből kevés van, az ne haljon meg?

Az nem számít, hogy amiből sok van, ezrével halnak meg az utcákon?

Nem mindegy, hogy az élőhely szűkülése, klíma, stb. miatt hal meg egy állat, vagy azért, mert kilapítja egy kocsi?

Arra céloztam, hogy ahhoz sem elég érett az ember, hogy amit könnyen lehetne menteni és kordában tartani, azt megtegye. Azért, mert egy állat, ritka, még nem lesz értékesebb. Az arany is csak egy anyag, egy bányászott kavics, semmit nem ér, csak azért drága, mert az ember teszi azzá. Bocs, hogy nem az alapján árazom be az értékét, hogy mennyi van belőle.

Egyébként mit akarnál háziasítani? Elefántot, pandát, rétisast, óriás poszméhet?

Mindegy, nem ment át a lényeg, kiszálltam...

2021. dec. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Más a kettő. Nem azért mert így hal meg vagy úgy, hanem mert a macskák túl vannak szaporodva, én meg olyan állatokról beszélek amelyik már kihalófélben van, tehát ha meghal az a kevés egyed, nem lesz többé. Macska akkor is lesz ha meghalnak az utcán lévő kóbor macskák.
2021. dec. 12. 22:10
 9/10 anonim válasza:
48%

Ha nem kellene pl tonnaszámra akkumulátort gyártani a kocsikhoz, ha nem kellene tonnaszámra kiirtani erdőket a faiparhoz, vagy kozmetikai szerekhez, akkor nem tűnnének el vagy halnának ki ezek az állatok a mostani élőhelyükről.


De az ember sajnos mohó, és kapzsi, és a pénzért, hatalomért mindent megtesz.


Akinek fáj az igazság lehet lepontozni :d.

2021. dec. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 nandi2 válasza:
Mert onnantól nem vadállat...
2022. jan. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!