Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit lehet tenni az elszaporodo...

Mit lehet tenni az elszaporodott rókák ellen?

Figyelt kérdés

Már 2-3 éve rendszeresen bejárnak hozzánk a rókák, fényes nappal is. Falun lakunk, baromfit tartunk. Éves szinten hatalmas kárt okoznak, semmi se állítja meg őket. Nappal is bejönnek a zárt kertbe és ott kapják el az állatokat, de volt olyan is, hogy éjjel szétszedte a tyúkólat. Augusztus óta kb. 15-20 jércét/tyúkot vitték el.

Önkormányzatnál már többször jeleztük, azt válaszolták, hogy ők nem tudnak mit tenni, zárjuk be a tyúkokat rendszeresen.

Egy-egy róka akkor tűnik el, ha valakinek sikerül elkapnia, de pár hét és jön az újabb.

Délután kint dolgoztam kertben, kb. 3-4 percre mentem be, mire mentem ki, a róka már egy kakast megfojtogatott, egy tyúk meg eltűnt (nem találtam meg, lehet valahova elbújt, de azt éjjel megfogja). Tegnap délután 3-kor kergette a kertünkben a baromfit.

Nem lehet már itt hagyni, mert akkor az összeset megfojtaná.

Hol van ilyenkor a vadásztársaság. Régen rendszeresen irtották őket, voltak vadászatok. Manapság csak szarvasra és vaddisznóra vadásznak? ki téríti meg nekünk és a többi állattartónak a kárát?



2022. jan. 7. 19:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
10%

Nem tartasz állatot, hanem megveszed a boltban, mint a többi normális ember. Ennyi.

Ha meg kinyíratod a rókákat, utána azon fogsz nyafogni, hogy nincs ami megfogja a patkányokat a hülye madaraid után.

2022. jan. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
43%

"semmi se állítja meg őket"

Erdő mellett lakunk, biztosan állítom ,hogyha bezárod a tyúkokat éjszakára az megállítja . A 3-4 perces sztorit meg most találtad ki .Mondjuk szerintem az egész kérdés csak egy nagy kamu :D

2022. jan. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
39%
Ráadásul ha igaz, akkor még hülyébb vagy, elvitte 20 tyúkodat és még mindig lusta vagy nekik egy normális helyet csinálni,akkor így jártál.
2022. jan. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Egyes te mekkora idióta segg vagy.
2022. jan. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%
Rakj ki csapdákat.
2022. jan. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
62%
Zárd be a tyúkokat, a rókáknak meg tegyél ki valami kaját egy kis "extrával".
2022. jan. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
Ismerek néhány falusit akik szintén tartanak baromfit. Ők azt csinálják, hogy a kutyakozmetikákból elkérik a levágott kutyaszőrt, harisnyába teszik, és a baromfiudvar és ól környékére felakasztják a szőrrel teli harisnyákat. Azt mondják azóta nem volt róka a tájékukon.
2022. jan. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
56%
Csinálj biztonságos csirkeólat, és ne a szerencsétlen, és már mindenhonnan kiirtott vadállatokat vegzáljad. Nekik több joguk van itt élni, mint neked, a betolakodónak.
2022. jan. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
91%
Az 1-es tényleg kegyetlenül buta. :D Nem tartok állatokat, de akkor is van minimalis fogalmam a vadgazdálkodásról, és annak szabályairól.
2022. jan. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%

A róka kártékony állat, és túl van szaporodva. Irtani kell, vadászható is egész évben.

Hagyjuk már ezt az álhumánus hülye dumát.

2022. jan. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!