Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vannak olyan állatfajok, ahol...

Vannak olyan állatfajok, ahol nincsenek kívülről észrevehető különségek a két nem között?

Figyelt kérdés
nem hermafrodita állatokra gondolok, mint pl. a csiga, hanem olyanokra ahol megtalálható a 2 külön nem, csak nincsen látható külöbség köztük.

2022. márc. 19. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Madarak között.

Halak.

Békák.

Kígyók.

Gyíkok.

Stb.

2022. márc. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%

1

Madarak, gyíkok, békák, kígyók, és egyes halak közt meg egy hétköznapi ember is megtudja mondani milyen neműek.

2022. márc. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

#2:

Ok Einstein, most sorold fel akkor az összes fajnál légyszi, hogy hogyan lehet felismerni.

2022. márc. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

2

Egyes halak:

Guppi

Neonhal

Betta

Molly

És egyéb díszhalak

A harcsa úgy ahogy

Békák, kígyók:

A hím élénkebb színű és általában az hívja a nőstény

Madarak:

A hím nagyobb és élénkebb.


Nyilván nem mindenütt igaz nem is azt mondtam, hogy mindegyiknél. Nézz meg 2 neonhalat teljesen kivehető, hogy a nőstény hasa gömbölyűbb, és a pávánál is jól látszik. Oké a várjunk más a helyzet.

2022. márc. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

#2 nos barátom!

Madarak!

Varjú?

Fecske?

Gólya?

Hattyú?

Veréb?

Gyíkok!

Ha nincs egymás mellett egy nőstény, és hím álapítsd meg! Köszi!

Békák ugyanez! De mégha ott is egy nőstény és hím levelibéka ember legyen a talpán aki tudja melyik milyen nemű!

Kígyók úgyszintén!

Lehet, te egy biológus szakértő vagy! De szerintem én, és rengeteg ember nem tudná ezekről az állatokról kívülről megállapítani a neműket.

2022. márc. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem lehet leszűkíteni úgy a kört, hogy madarak, halak stb. Ezen belül vannak fajbeli eltérések, van amelyiknek látható, van amelyiken nem. Díszmadarak esetében például, főként a nagyobb fajoknál (pl. amazon, jákó, ara) ivarvizsgálat kell a nemmeghatározáshoz, amit vérből, tollból, vagy hasfalon keresztül csinálnak.
2022. márc. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
#6 nem arra gondoltam, hogy az összes madár, hanem néhány fajta. Pl. a házi baromfinál jól elkülönül a tojó és a hím. Külsőleg látható a különbség. Igaz ez a többi általam felsorolt állatra is. De van néhány fajta, ahol nem lehet egyértelműen megállapítani melyik a nőstény és a hím.
2022. márc. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
#7 Én értem, amit írsz, de nem a vitapartnered vagyok, csak szimplán válaszoltam a kérdésre. A kérdés meg nem az, hogy melyik fajnál látható, hanem az, hogy melyiknél nem.
2022. márc. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 értelek!
2022. márc. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A rovaroktól a gerincesekig minden törzsben vannak olyan fajok ahol jelentős különbség van a hímek/nőstények között, meg olyanok is amelyek közül még szakember is csak közeli szemrevételezéssel tudja megmondani milyen nemű az adott egyed.
2022. márc. 21. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!