Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Törvény szerint mely napszakok...

Törvény szerint mely napszakokban, órákban lőhetnek a vadászok az erdőkben, mezőkön, és melyekben tilos?

Figyelt kérdés
Ezen kívül érdekel, van eltérés a napszakok tekintetében havi szinten? (Pl januárban más napszak engedélyezett, mint júliusban?)

2022. jún. 18. 20:03
 1/10 polarbeer ***** válasza:
100%

Lesről vadászni a napkeltét megelőző egy óra, és a napnyugtát követő egy óra között időszakban lehet. A hajtás napközben van, előre kihirdetett időpontban.

A vadászható fajokra a vadászati idényeket itt találod:

[link]

2022. jún. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Tehát jórészt nappal?

A kirándulók számára ez veszélyt jelent, jól gondolom?

2022. jún. 18. 20:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez éjszaka van! Napnyugta után egy órával kezdödöen Napkelte elött egy óráig!

Szerintem fordítva értetted

2022. jún. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Persze h fordítva értettem, mert fordítva fogalmazta meg az első válaszoló. De akkor tisztázva. Köszönöm. :)


Ezek szerint lehet nyugodtan nappal kirándulni anélkül, hogy eltévedt puskagolyótól tartani lehetne?

2022. jún. 19. 22:11
 5/10 A kérdező kommentje:

Még egy új, kapcsolódó kérdés: orvvadászok mikor lövöldöznek általában? Amikor kint sötét van, vagy inkább fényes nappal?


Nem véletlen írtam ki e kérdést, mert ismerek olyan helyet, ahol régebben sajnos fiatalok -nyilván engedély nélkül- légpuskával összevissza lövöldöztek évekig NAPPAL IS, állatokra, heccből!

A rendőrség sajnos mit sem törődött velük. Kiránduláson a frász kerülgetett. (Évek óta nem járok arra, nem tudom, most mi a helyzet.)

2022. jún. 19. 22:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Most vagyok 60 éves, tíz éves kroomtól kezdve kirándulgatok mindenfelé az erdöben, de még SOHA nem találkoztam sem vadászokkal, akik lövöldöznek, sem orvvadászokkal.

Emiatt nem kirándulni elég értelmetlen dolog, semmi esély arra, hogy bárki is meglöjön téged!

2022. jún. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Az orrvadászok ra érvényes törvény hol lehe telolvasni
2022. jún. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Előző előtti, mert jó helyen laksz (jelenelg én is). Mondom, korábban éltem olyan helyen, ahol fiatalok, heccből, éveken át lövöldöztek légpuskával kóborló állatokra. Sajnos. Nappal is, éjjel is, mikor hogy volt kedvük...


Tényleg, tudná valaki idézni a törvénycikkelyt?

"Napnyugta után egy órával kezdödöen Napkelte elött egy óráig!"

2022. jún. 21. 22:09
 9/10 anonim ***** válasza:

A vadászati időszakok fajonként eltérőek - értelemszerűen szaporodási, ellési időszakban, vagy amikor még nem történt meg az elválasztás akkor az adott fajra vadászati tilalom van (olyankor csak a sérült, beteg állatot, vagy az emberekre veszélyt jelentőt lehet kilőni).

Vadászni alapvetően világosban lehet (kivéve amit az #1-es írt) - pont azért hogy jól azonosítható legyen mire nyitsz tüzet. Szigorúan tilos (és mindenkibe belenevelt alapszabály) hogy csakis akkor lehet lövést leadni ha egyértelműen azonosításra került a vad, 110%-ra biztos hogy nem ember ÉS a lőirányban sincs ember!

Rapsicolni minden napszakban szoktak (sajnos). Van amelyik éjszaka jár ki (főleg a csapdázók), de van amelyik nappal mert olyankor a nagyobb környezeti háttérzaj, magasabb levegő páratartalom és a talajmenti hőáramlásból származó turbulencia miatt kisebb távolságra hallatszik el a lövés. Illetve olyankor jobban belátja a terepet közelít-e bárki aki le tudja buktatni.

2022. jún. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Általános erdőjáró mondás: a fatolvaj éjszaka, a rapsic napközben járja az erdőt.
2022. jún. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!