Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogy lehet vadállatokat (őz,...

Hogy lehet vadállatokat (őz, róka, szarvas, mókus) becserkészni?

Figyelt kérdés
Nem bántani akarom őket, hanem csak lefotózni az erdőben. Érdekel a természetfotózás, de unom, hogy mindig csak táj/csendéletszerű fényképeim vannak.
2010. szept. 20. 11:26
 1/7 A kérdező kommentje:
bármilyen tippre ötletre kíváncsi vagyok, nem kell konkrétumot írni..
2010. szept. 20. 11:27
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyszer láttam egy kisfilmet, az volt benne, hogy jégmadarat akartak fotózni, ezért egy patak mellé mentek. Leszúrtak egy botot, amire várták, hogy rászálljon a madár. Aztán terepszíneben egy egész napig csöndben ültek, mozdulatlanul, hátha jön a a madár. Azért az egy percért és két-három felvételért "dolgoztak" ennyit...

Szóval esetleg csalit odatehetsz egy rókának, de akkor is sok-sok türelem kell hozá...

2010. szept. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És az alapvető hogy teleobjektív kell hozá minél nagyobb gyújtótávolságú és fényerős lehetőleg.
2010. szept. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szia! én nem fotózok, csak szeretem a vadakat figyelni. Kisvárosban élek, a homokbányánál szoktam az őzeket meg a vadnyulakat figyelni. Én úgy csinálom, (mondjuk ott nagyon magas a fű), hogy az őzcsapáson besétálok, utána leülök egy domboldalon, úgy, hogy eltakarjon a fű majdnem, és csak várok. Ott szoktak sétálni el előttem, kb. 50 méterre. Sőt, legutóbb még bőgött is az egyik, biztos a gidát hívta, fel is vettem a hangját a telefonommal.
2010. szept. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a vadcsapás, meg a csali is jó ötlet. Nincs pénzem teleobjektívra, meg profi fotós dolgokra, csak hobbiból fotózgatok.
2010. szept. 24. 21:30
 6/7 AlexanderC válasza:

Szia. A cserkelés nagyon nehéz feladat.

Ahhoz, hogy te ennyire közel kerülj a vadhoz rengeteg próbálkozás kell, mivel mint azt tudjuk nagyon fejlettek az érzékeik. Szükséged van álcaruhára is, de az egyszerűbb az az h. beetetsz valahová és 1-2 nap v. hét múlva már ki is ülhetsz oda és fényképezhetsz is kedvedre.

Ragadozót becserkészni még nem próbáltam soha, de ott próbálkozz a nyers hússal és reménykedj, hogy ne vaddisznó találja meg. Jó, ha az a hús minél frissebb és véresebb.

Ezen kívül még próbálkozhatsz a behívással is. Szinte bármelyik vadászbolt alapfelszerelése a különböző állatok hívó, jelzőhangját utánozó síp. Ezekkel viszonylag könnyedén odacsalhatod a vadakat magadhoz, hacsak a szél közbe nem szól...

2010. okt. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat agy lehet már megkaptad! Cserkelni az egyik legnehezebb dolog Először is tudnod kell potenciálisan hol fordul elő a legtöbb abból az állatból amit fényképezni akarsz. Jó ha tudsz nyomot olvasni mert ha olyan állatra akadsz amire nem vagy felkészülve róka helyett szarvas például annak súlyos következménye is lehet! Mivel fényképezni akarsz nem árt ha jól felszerelt sátrad vagy valami mobil bódéd is van amiben kényelmesen lehetsz mert a várakozás nem akarlak elkeseríten akár 8 órát is igénybe vehet de az a lényeg hogy több óra. ezek a rejtekek jó haterepmintával vannak ellátva és törekedj arra hogy minél jobban el tudj rejtőzni. Na és a fényképezőgép. Egy otthon géppelnem tudsz értékelhető természet fotót csinálni. Summa summárum: Idó kell Pénz Kitartás és olvass sok szakirodalmat :)
2011. jún. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!