Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A vaddisznó veszélyes? Ha...

A vaddisznó veszélyes? Ha látok egyet, el kell menekülni, vagy megpróbálhatom megsimogatni?

Figyelt kérdés
2023. jan. 6. 16:53
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
97%
Több olyan esetet hallottam-legalább kettő-amikor vágásra tartott házi disznó úgy harapta meg a gazdáját hogy elvérzett mire a mentő kiért...Pedig naponta simogatta,vakarászta a gazda.
2023. jan. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező ! A Tigris még szebb állat, azt nem akarod símogatni ? Annak puhább a szőre !

Én már sok HÁZI disznót tartottam, de azokat is csak vagy pici korában, vagy már legalább 1 éves korában lehet símogatni ! Ha napi szinten találkozol vele, eteted,és megszokja a szagod. Megismer és utána kezessé válik ! De idegennek még az a koca is neki támadt, pedig ott voltam, rakosgattam az emlőjére a pici malacokat. Bejött a szomszéd, és felugrott a koca és neki a szomszédnak. Alig tudott kiugrani az ajtón.

2023. jan. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Bferike ***** válasza:
100%

Egy vaddisznó simán mwgöl, ha épp olyanja van.

Annyira nem is félnek sajnos az embertől, ezért könnyen lehet túl közel kerülni hozzájuk.

2023. jan. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
97%

10 az megvan, hogy sebzett vadkan? Nem csak úgy, hogy odállt disznó, hogy „nénmostmegöllek“. A sebzett állat bàrmire képes.


Olyan példával riogass (ha már muszáj), ami a közelmúltban történt. Hány turista áldizata volt az utúbi 5 évben a vaddisznóknak?


Ahogy többen is írják, elkerül. Akkor veszélyes, ha kicsiket védi, ezért nem tud kitérni, vagy sebesült, vagy sarokba szorítod.

2023. jan. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Valóban sebzett volt. De mint fentebb írták, a házisertés is megölhet embert. Mondjuk felőlem simogathat medvét is. Majd benne lesz a hírekben este. Ez pont olyan, mint azok a "beteg" emberek akik az állatkertben átmásznak a kerítésen, hogy a cuki állatokat simogassák. Normális esetben, az embernek eszébe nem jut vadállatot simogatni. Jah, de! Vadasparkban az őzikét ami megszokta, hogy az emberek etetik.
2023. jan. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne simogasd meg, de a hirtelen menekülés sem a legjobb ötlet. A hirtelen mozdulattal megriasztod, és akkor megtámadhat. Inkább várd meg csendben, amíg odébbáll, vagy te oldalogj el szép nyugodtan, csendben. Kivéve, ha kicsinyei vannak. Akkor béke poraidra.
2023. jan. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
15 mondjuk a medve lehet, hogy meg is várja. :)
2023. jan. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

17😂

Meglesz neki az aznapi eleség! 😂

2023. jan. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Ez nemrég történt Nyíregyházán:


[link]

2023. jan. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
#19: A "szerencsere kutyaval voltam" egy kicsit keteselyes, ugyanis a vaddisznok a kutyakra meg idegesebben reagalnak, mint az emberre, es igy lehetseges, hogy a tamadast valamilyen modon a kutya jelenlete valtotta ki. Ha a diszno altal megtamadott kutya az emberhez szalad, a diszno konnyen megtamadhatja a gazdajat is.
2023. jan. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!