Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A vaddisznó veszélyes? Ha...

A vaddisznó veszélyes? Ha látok egyet, el kell menekülni, vagy megpróbálhatom megsimogatni?

Figyelt kérdés
2023. jan. 6. 16:53
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

#14 2020-as eset.


[link]

2023. jan. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 zoltandudas ***** válasza:
100%
Ha van kismalaca, akkor írj búcsúlevelet!
2023. jan. 9. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

A vaddisznó úgy ropogtatja a kukoricát a fogával mint te a pillecukrot, lazán eltöri a harapásával egy felnőtt ember bokáját is. Nem dísznek van rajta az agyara sem, a 100 kg-s állat ha azzal nekedront ott törik a csont, szakadnak az izmok.

A természetben el fog előled futni. Ha mégsem akkor sarokba szorítod és támad. K.rvára nem szeretné hogy bárki simogassa. Fordított esetben te mit éreznél, gondolnál ha sétálsz az erdőben és bármilyen nagytestű állat elkezd hozzád közelíteni majd belép a privát szférádba? Még az ember sem szereti ha vadidegen beleáll az arcába, azt meg pláne hogy elkezdjen simogatni. Csak amíg emberként rászólsz hogy húzzál már arrébb a vaddisznó nem beszél hanem harap és döf.

2023. jan. 10. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Én simogattam már kisoroszlánt,tigrist Thaiföldön,ellenőrzött körülmények között,mind2óriási élmény v,de majmot még úgy se mertem Indiában,h szabadon voltak+hozzá voltak szokva az emberhez.Ezt csak azért írtam le,mert a vaddisznó vadon élő állat,és tuti veszélyes,de azért az is felejthetetlen élmény v,amikor erdőben motoroztunk éjszaka,és hirtelen átcsörtetett előttünk vaddisznó a kicsinyeivel.Nem bántottuk,így ők se foglalkoztak velünk.Amúgy a vaddisznónak nem is kellemes a tapintása,láthatóan drótszőrű,nem selymes!
2023. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
82%
Még az "őzike" Sem szabad még simogatni, mert egy kifejlett őz bak meg is őket egy embert! A vadállat az vadállat akármilyen szelíd neki és aranyos nak látszik! A vaddisznó jobban fél tőled mint te tőle, de ha kicsinyek vannak akkor nagy ívben kerüld el, különben az állat gondoskodik arról, hogy ne emberek járta helyen nevelje őket, ezért ritka a találkozás.
2023. jan. 11. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
27%

Szerencséd van.

Én láttam vagy 1 m magas kant.

Végem.

A fenét.

Meglátott ,futás a mocsárba.

Az anyakocza még Zrinyit is megölte.

sic.

2023. jan. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Mivel képes voltál feltenni ezt a kérdést, neked azt javaslom, simogasd meg. Főként ha kan (jó nagy agyarakkal).
2023. jan. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
74%

Általános szabály SEMMILYEN állat nem szereti ha belépnek a privát zónájába és idegen "állat" simogatni próbálja. A kivétel a domesztifikált, emberhez szoktatott állatok, de pl. a kutyák közül sem mind szereti ha idegen hozzá akar nyúlni, a birka is békés de elhúzódik ha a réten odamész hozzá és meg akarod érinteni. Ha ilyen inger ér egy állatot - amire nem vágyik, megzavarja, megrémíti - akkor vagy menekül vagy próbál a kutyaszorítóból kikerülni és támad.

Amelyik állat ezt tűri, az vagy totál hozzá van szoktatva az emberhez, vagy más okból rendellenes a viselkedése (pl. veszett).

2023. jan. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Veszélyes, de ha egy krokodil megharap és bevisz a víz alá, akkor rosszabbul jársz, mintha egy vaddisznó támadna meg.
2023. febr. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!