Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi olhette le a kertunkben a...

Mi olhette le a kertunkben a tyúkokat 2xis?

Figyelt kérdés
Egyszer osszel utana olba raktuk oket a kertol kb 100 meterre. Most tavasszal megint ahogy kivittuk oket.nem viszi el a tetemeket csak megoli es otthadja. Tojást azt bántott amit kiszedett az egyik tyukbol.mit lehet ellene tenni. Semmi nyoma nincs annak egyébként hogy kerites alatt be lenne kotorva de van 1-2 helyen szakadás a kerítésen

2023. máj. 11. 18:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
A róka többnyire magával viszi a zsákmányt, egyet elkap és kicibálja magával ahol bejött. Kutya v. nyest a sanszosabb. Utóbbival szívod meg jobban, egy gyufásdoboz nagyságú résen képes átpréselni magát és sosem végez félmunkát - addig öli az állományt amíg csak van belőle. Egy éjszaka akár 15-20 tojót is képes megölni.
2023. máj. 12. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 12 tyúkunk volt és 1 kakasunk. Rókahálót, használtunk hogy ne egyék meg a tyúkokat. De sajnos nyest vagy róka, én nem tudom, de kirágta a hálót és elvitte a tyúkjaink felét.. Azóta nincsenek tyúkjaink.. 😅
2023. máj. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Fantasztikus akkor jol gondoltuk hogy nyest. Nagyszeru lesz megfogni.
2023. máj. 12. 07:47
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

#13 kb. sehogy sem fogod megfogni. Kirakhatsz csapdát, de a nyest okos, tanulékony állat esze ágában sem lesz belemászni. Hetekig tarthat mire becsapdázod (ha megérzi rajta az idegen szagot akkor elkerüli). Kesztyűvel megfogva kirakod a mozgási útvonalára üresen, nyitva, csalifalat nélkül hogy megszokja. Majd teszel bele a bejárathoz csalifalatot, majd egyre beljebb és beljebb, de még mindig nem zárod. Ha ügyes vagy pár hét alatt talán megfogod...

Mindezt azért, hogy az üresen maradt élettérbe utána beköltözzön egy másik nyest. Ahonnan a "te" nyested jött, onnan jönni fog a másik.

Nyestriasztó sz.rt sem ér. Kutya - olyan magasságban mászik majd ahol nem éri el, cserébe viszont hallgatod egész éjjel a kutya ugatását.

Az egyetlen tartós megoldás ha lezárod a nyest összes lehetséges bejutási pontját tyúkhálóval, deszkával.

2023. máj. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

#13 Nekem bement a baromfi ólba és 5 tyúkomat lemészárolta, kénytelen voltam elzárni a maradékot egy sokkal kisebb nyestbiztos helyre.

2 nap múlva mentem a kiscsibenevelőbe megetetni a kiscsibéket, de már odafele menet feltűnt hogy gyanúsan csend van....

Benyitottam és mindenfelé kiscsibe tetemek... 40db 3hónapos kiscsibéből 38-at kinyírt!

És mint kiderült úgy jutott be hogy egy deszkát valahogy leszedett a helyéről és ott ment be.


Volt otthon egy patkány/görény csapdám, a két megmaradt kiscsibét természetesen elvittem máshova.


Betettem a csapdát a kiscsibenevelőbe, bele pedig egy kiscsibe tetemet.


Meglepő módon másnapra meg is lett a nyest. Hatalmas megkönnyebbülés hogy vége a rémálomnak (gondoltam)


A tyúkokat visszazártam az eredeti helyükre, a kiscsibenevelőt befoltoztam és oda is visszatettem a két megmaradt kiscsibét.


3 nappal később mentem kiengedni a tyúkokat, gyanúsan kevés jött ki..

Nézek be ..3 tyúkom és egy pulykám fej nélkül, lemészárolva az ól padlóján....


Itt derült ki hogy ebből a dögből kettő van!..

A másodikat még azóta is próbálom elkapni, sikertelenül.

2023. máj. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem google-n, hogy hogy néz ki a nyest, hát tök cuki, csak pszichopata, vérszomjas fenevad tekintete van. :D Olyan, mint egy hosszú cica, ami ha éhes, ledarálja a karod és még bele is sz.rik a vérző-spriccelő csonkba. XD
2023. máj. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
#16 le nem darálja a karod, de ha benyúlsz a csapdába akkor gond nélkül kesztyűstől csontig átharapja az ujjadat
2023. máj. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#17 Nyilván túloztam... :)
2023. máj. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Menyét.
2023. júl. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!