Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A parkokban látott kacsákat,...

A parkokban látott kacsákat, hattyúkat, nyuszikat, aranyhalakat stb az önkormányzat telepíti be? Vagy csak felelőtlen emberek engedik őket szabadon, és az állatok beveszik magukat valahova?

Figyelt kérdés

2023. aug. 27. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Melyik parkban van nyuszi, aranyhal meg hattyú?
2023. aug. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Kacsa: a VADkacsákra (tőkés réce) gondolsz? Hogy a fenébe engedné bárki is szabadon, honnan? Ők vadon élnek, és mindenféle vízre odaszoknak, ahol kedvezőek a feltételek (mondjuk ha a parkban etetik őket valóban felelőtlen emberek). Én már strandon is láttam...

Hattyú: kb. mint a kacsa

Nyuszi: én még parkban nem láttam nyuszit, de a kertvárosi munkahelyem (egy hivatal) udvaráig simán bemerészkednek. Ha nincs nagynyüzsgés és van természetes erdő/mező a közelben, akkor szerintem a parkokba is így kerülhet

Aranyhal: a mesterséges tavakba szerintem valóban szoktak telepíteni halat, amik felénk gyakoriak, azok a koik, a kárász-szerűségek és a naphal. Viszont a koi például elég szapora, és biztos van olyan, aki az otthoni kis tavából kifogdossa a felesleges szaporulatot, és beengedi városi köztavakba. És ez még a jobbik eset, mert a természetes vizek ökoszisztémáját is rendesen fel lehet velük borítani... :/

Ismerősöm állatkereskedésbe szokta leadni a felesleget, de gondolom ez is olyan bonyolult egyeseknek, mint a szemetet az erdő helyett a hulladékudvarba vinni...

2023. aug. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#2


“Ismerősöm állatkereskedésbe szokta leadni a felesleget, de gondolom ez is olyan bonyolult egyeseknek, mint a szemetet az erdő helyett a hulladékudvarba vinni...”


Ezzel az a baj ,hogy nem minden állatkereskedés veszi be idegenektől halakat főleg fertőzésveszély miatt. Nem biztos ,hogy bárki vállalná a minimum 2 hetes karanténozást, esetleg gyógyszerezést stb ami alatt ugyan úgy gondozni kell a halakat s teljesen lefoglalnak minimum egy akváriumot. Kereskedése válogatja, szóval nem feltétlenül olyan egyszerű ,hogy bemész, megmondod s legközelebb már viheted is. Én megértem ha egy kereskedés nem vállalja.

Félre ne értsd, abban abszolút igazad van ,hogy ezerszer inkább járja körbe az összes elérhető kereskedést vagy halastavas magánszemélyeket minthogy vadvizekbe engedje szabadon a halakat. Egy mesterséges, más vizektől elzárt tó még határeset. Végső soron úgy is oda lyukadunk ki ,hogy a gazda volt a felelőtlen amiért nem számolt a szaporulattal.

2023. aug. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az aranyhal többnyire telepített, a többi simán lehet vadon élő.
2023. aug. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!