Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Visítozó hangok, mintha malac...

Visítozó hangok, mintha malac lenne?

Figyelt kérdés

Gyakran fura hangokat hallok a kertem végéből, mintha valami malac visítás lenne. Igen, hülye leírás de nem tudom máshoz hasonlítani.

Hosszan visít majd elhallgat.

Lehetséges hogy patkány, amit elkapott egy bagoly?

Mindkettőből sok van a környéken.


2023. szept. 29. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Inkább a nyúlsírásra gondolnék elsősorban, az tud a malacéhoz hasonló lenni, csak sokkal magasabb hang. Mondjuk sokszor nem hallani ilyesmit.
2023. szept. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Az általad leírt hangok valóban furcsának tűnnek. Lehet, hogy valóban egy malac vagy patkány hangja, de más lehetőségeket is érdemes figyelembe venni. Baglyok valóban patkányokat és kisebb emlősöket is elfoghatnak, és az elkapás folyamata során különféle hangokat hallathatnak. Az is elképzelhető, hogy más, nagyobb ragadozómadarak is jelen vannak a környéken, amelyek hasonló hangokat hallattak.


Egy másik lehetőség, hogy a hangokat egy másik állat okozza, amelynek hangja hasonló a malac vagy patkány visításához, például egy róka, vagy akár egy hüllő is. Mindenesetre, ha aggódsz vagy továbbra is zavaróak ezek a hangok, érdemes lehet a környéken élő helyiekkel beszélni, vagy egy állatorvost vagy állatvédelmi szakembert felkeresni, akik segíthetnek azonosítani a hangok forrását és megoldást találni a problémára.

2023. szept. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Parosodo macskak?
2023. szept. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Grimfox ***** válasza:
92%
Kérdés, hogy hol, és mikor hallod. Ha alföldi részeken élsz, és éjjel hallod, akkor macska, és sakál is lehet. Mindkettőnek elég kellemetlen hangja tud lenni. Napközben a fenyőszajkó is szóba jöhet. Augusztusban gyereksírást, és macskanyávogást utánzó fenyőszajkót is láttam. De sok mást is utánoznak. Vannak elég sértő hangú baglyok is, de szerintem a patkány hangja túl magas, hogy disznóéra hasonlítson.
2023. szept. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!