Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Róka láttam a telkemen,kora...

Róka láttam a telkemen,kora reggel láttam elszaladni a ház előtt. Rögtön beszaladtam. Megtámadhat?

Figyelt kérdés
nov. 3. 05:42
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
A vadon elő róka 🦊 kerüli az embert,nem támad de ha sarokba szorítják védekezik elegé gyorsan mozog és harap ha nem közelitesz hozzá és valami zajt csinálsz vagy rákialtasz normál esetben elmenekül a feltűnően szelíd akkor lehetséges veszett rókáról🦊 van szó.
nov. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem veszett akkor nem megy az ember közelébe. Ha szelíd, közelít feléd, akkor veszett és igen, akkor megtámadhat.
nov. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem támad meg, a róka természete olyan mint egy játékos macskáé, pont ez a lényege, hogy a kinézete miatt pont ezt a viselkedést nem várnád!


Ezek a kisebb erdei állatok egyébként sem támadnak csak úgy egy náluk nagyobb testű lényre, de akár egy mókus is megtámad, ha sarokbaszorítod és veszélyben érzi az életét!


A veszett róka pedig onnan ismerhető meg, hogy be van lassulva, és szédeleg, ki van száradva, mivel a betegség komoly lázzal jár!



Amit te "támadásnak" érzékelhetsz esetleg az maximum terület (kaja) védés, magyarul nem biztos, hogy az első fenyegetésedre kereket old és elfut előled!


Lakott területekre egyébként is kukázni járnak, túl sok táplálék kerül a szemétbe, érzika szagokat.

nov. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Nyugi, nem gyilkos, csak rabló! :D

Nem erőszakos elkövető.

nov. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
13%

Mi ez a Lóka?


Labló?

nov. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Erdő mellett lakunk. Valamelyik nap a kutyánk veszettül szimatolt az ajtó alatt. Kinéztem a kisablakon, és róka koma ott bandázott (nem tudok más szót mondani rá mert azt csinálták) a macskáimmal. Kimentem elhesselgetni mert mi van ha veszett. Nem igazán félt, le se sz@rják már az embert, de kelletlenül elment. Valószínű a macskaeledelt dézsmálta meg. Még élek, nem evett meg, pedig egy méterre volt tőlem.
nov. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogy támadna már meg, meg minek? 3 kiló az egész, van annyi esze, hogy a közeledbe se megy. Minek menne, úgyse tudna megenni. Egér, pocok, mókus, ezek az ideális méretű zsákmányai.
nov. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
Basszus, te komolyan ennyire gyáva kukac vagy? 😆
nov. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

27éves nő városi nő vagyok egyedül egy csecsemővel. Sajnos úgy alakult,hogy egy erdő melletti kisbázba kellett költözni. Én még mókust is csak állatkertben láttam.. nemhogy rókát 2méterre ébredés után ráadásul.

És ez rohadt nagy volt tuti,több volt mint 3kg és igen 1000%,hogy róka volt . De egyépként elfutni láttam. Csak érdeklődtem mivel ha a gyerekemmel kimegyek az udvarra akár mégis mire számítsak.. nem szándékoztam bántani se el hessegetni.

nov. 3. 19:04
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Téli bundát növesztett, csak a szőr nagy rajta. Majd ha medvét látsz, akkor kezdj aggódni. Örülj neki, hogy ilyen környezetben nőhet fel a gyerek! A róka meg legalább levadászik pár egeret, meg patkányt a környéken.

Nézzél rókás videókat, a rókák jó fejek!

nov. 4. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!