Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Természetvédelmi és turisztika...

Természetvédelmi és turisztikai szempontból jó ötlet lenne többszáz hektáros bambuszerdőket telepíteni Magyarországra, ahol aztán óriáspandákat (Ailuropoda melanoleuca) lehetne szabadon engedni?

Figyelt kérdés

Természetvédelmi érv: az óriáspanda veszélyeztetett és ritka állat, és ha telepítenénk Magyarországra akkor azzal Kínán kívűl lenne mégegy ország ahol vadon élnek ezek az állatok, emelett az itteni szaporodó populációkkal is nőne a faj egyedszáma.


Turisztikai érv: az egész világon Kínán kívűl csak itt élnének vadon óriáspandák, ami miatt sok turista jönne megnézni őket, ez pedig jót tenne a magyar gazdaságnak.



márc. 20. 20:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem hiszem, hogy jó ötlet lenne. Ennyire nem kell beavatkozni a természetbe.
márc. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%
Ez remek sőt kiváló ötlet. Itt az idelye a meg valósitásnak!!
márc. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Darius- ***** válasza:
83%

Erre Fekete Pákó azt szokta mondani: megmart a híígyó.

De ezen kívül vannak más szempontok is, például a tél. Nézz utána ahol élnek van-e tél. Egyébiránt rendben lenne gondolom.

márc. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden óriáspanda a világon Kína tulajdona. Ezért tart nagyon kevés állatkert pandát, mert a kínai kormány éves bérletre adja ki őket különböző állatkerteknek. És minden születő óriáspanda automatikusan a kínai kormány tulajdona lesz. Olyan mint Angliában a hattyúk voltak Erzsébet idején (nem tudom hogy még mindig az uralkodóházé-e minden hattyú). Szerintem a magyar kormánynak nem lenne elég pénze óriáspandákat bérelni, és valószínűleg Kína nem is adna nekünk kölcsön pandákat ilyen célra, maximum a Fővárosi Állatkertbe
márc. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Ahogy a #4-es írja ez az ötlet már ott bukik hogy minden panda Kínai tulajdon és annyira diplomáciai, politikai dolgokhoz kotik
márc. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Bocs véletlenül el küldtem tehát valamilyen ellenszolgáltatást szoktak várni egy KÖLCSÖN adásnál is,a másik hogy Miskolc környékén van már egy bambusz erdő azt nem tudom hogy területileg mekkora


Viszont a kérdés hogy Magyarországon ez mennyire befolyásolná a meglévő erdők, állatfajok ökoszisztémáját?


Ja és vissza telepítettek annó a farkasokat még ők is változtattak az itt élő állatok életmódján más helyekre vonultak stb

Itt jön az hogy mi van akkor ha egy farkas(falka) be támad egy pandát

márc. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon sok haszna lenne panda nélkül is a bambusznak, CO2 megkötés meg felhasználás szempontjából is, de amíg egy kertben még kb. kordában tartható, egy egész erdőnél iszonyatosan nagy meló lenne kivitelezni, hogy ne legyen túlzottan invazív, mert elég "agresszív" növény.
márc. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
én szerintem Jurisics Parkot kelene csiálni sok dínószauronnal, az hozná a turistákat
márc. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
NEM mindegy, hogy melyik bambuszfajt eszik ezek a óriáspandák? Biztos, hogy nem azt, amelyikből horgászbotot készítettek, most a kertekben elvadul. Ne akarj Ázsiát csinálni Európából, már így is sok észak-amerikai faj vadult el ebben az országban. [link]
márc. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%
Simán el tudom képzelni, hogy kormányunk beruházna egy ilyen projektbe, tetmészetesen sokmilliárdos közbeszerzés segítségével. Aztán ültetnének tíz fát valahová, meg telepítenének oda egy-két nyulat, mert ennyire volt elég a lóvé.
márc. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!