Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Arachnofóbiám van! Mindenképp...

Arachnofóbiám van! Mindenképp szeretném leküzdeni, mert elég kellemetlen! Jó ötlet lenne ha például terápiaként vennék egy madárpókot, és kiskorától fogva én nevelném fel?

Figyelt kérdés
Egy avicularia versicolor-ra gondoltam,Vagy más "színesebb" madárpók fajtára.

2013. jan. 17. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg az Arachnofobia című filmet, nagyon jó, a csaj a végére meggyógyul.
2013. jan. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tegnap láttam :D De a fószer volt pókfóbiás :D elég radikális gyógymód volt :D Nem vinném tennyire túlzásba a dolgot :)
2013. jan. 17. 19:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az összes fóbia leküzdhető, ha szembe mernek nézni vele. Szóval szerintem érdemes megpróbálnod (egy ismerősöm a rovaroktól félt, de sikerült "kinevelnie" magát belőle).
2013. jan. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

én is igy gyöztem le. mindig szerettem a pokokat mert szépek de irtoztam tölük.tudom ellentmondásos de igy van.

aztán lett egy pasim akinek volt vagy 6 pokja. sokat nézegettem üvegen át öket, aztán a levedlett böröket fogdostam. az is elég nehéz volt.aztán már odáihg anyalodtam h a kisebb pókot már sétáltattama kezemen és ahogy nött ugye igy egyre nagyobb pokot sétáltattam. nem volt sok alkalom mert nem jo ha sokat kiveszed, általában amikor átköltözött nagyobb kecoba akkor. szal összesen 3 alkalom.

és rá kellet jönnöm hogy nem azért irtoztam tölük mert fuj hanem mert a házipokok nagyon gyorsak és félnek. és nem látom hova esik, hova szalad, nem lehet megfogni öket mert leesik a kezedröl.és ez tartott távol tölük,hogy nem tudom hova szaladnak ha megprobálom elkapni mert azt nyilván mindneki utálja ha éjjel végigfut rajta valami. volt h összenyomott pok volt alattam elég undorito. brr...


de a madárpokok lassan mozognak és nem mindegyik félös.igy látom hol vannak hova mennek,elállom az utját a kezemmel akkor megáll és lassan irányt vált, nem átrohan minden akadályon. akkor tuti nem venném a kezembe.

2013. jan. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2013. jan. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%
Ha félsz tőle szerintem semmi értelme... Ezeket az állatokat is kell szinte naponta gondozni, csipesszel bent nyúlkálni nála pl kajamaradék kivételkor, vagy itatáskor.. ha nem vagy elég határozott baleset lehet belőle. Pl egy hirtelen mozdulat és megsérülhet a pók vagy éppen megmar...
2013. jan. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok. Szerintem nem kell naponta nyúlkálni, hetente kétszer egyen, 2 naponta nedvesítés, párásítás. Érdemes kispókkal kezdeni, akik félősek, toleránsabbak, és nem marnak meg.

16/L

2013. jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem tériszonyom volt, de mire felépítettem a házamat, elmúlt. Szal, ha szembenézel vele, tuti a siker.
2013. jan. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom.

Én a bezártságtól félek és a magasságtól.Tavasszal megyek bányalátogatásra és nyáron valószínűleg fogok bungee-zni.

Minden félelmem le akarom küzdeni,mivel eddig nem sikerült,így spártaibb módszerekhez folyamodom.Tévétoronyban voltam fent kétszer is,más kilátókban is,de ugyan úgy félek.Ha vársz nyárig,akkor megírom,hogy az ugrás és a bányászás után hogy állok a dolgokhoz.


Azt még azért hozzáteszem,hogy imádom az extrém dolgokat és nem vagyok ilyen téren teljesen normális :D

2013. febr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Várom az élménybeszámolót :D
2013. febr. 19. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!