Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A védett, fokozottan védett...

A védett, fokozottan védett állatokat, miért nem tenyésztik?

Figyelt kérdés
Főleg az olyan gazdaságilag,vagy társadalmilag jelentéktelen állatokra értem,mint pl: a réticsík, vagy a lápi póc.
2011. jan. 15. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert védettségüknek általában élőhelyük pusztulása az oka. Hiába tenyészted, azt max fogságban tudod tartani, az meg kb annyira hasznos, mint az agyhalottat gépeken tartani, had vegetáljon.
2011. jan. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt azért, mert amit az első válaszoló írt. Másrészt mert a legtöbb vadállat nehezen vagy egyáltalán nem szaporodik fogságban. Harmadrészt, mert ha az élőhelye rendben is van, akkor meg az idegenhonos fajok szorítják ki őket az élőhelyükről. Magyarul, ha a védendő állatot körülvevő környezet nem megfelelő, akkor fölösleges az állat egyedszámát növelni, míg nem megfelelő a környezete legalábbis szerintem.

Egyébként a lápi pócot pont tenyésztik és telepítik vissza az élőhelyére. [link]

2011. jan. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na ennek örülök,még nem hallottam:)
2011. jan. 15. 18:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindig azon voltam felháborodva, hogy a feltalálták a klónozást, és nem a kihalóban lévő állatfajokat akartak klónozni, hanem embert, de már szerencsére az állatok védelmére fordítják, csak legyen hová visszatelepíteni őket.

Ugyanígy mesterséges megtermékenyítéssel is, mentik a fajokat.

2011. jan. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Most a réti csíkkal kicsit félrenyúltál, mert annak a mesterséges szaporítását mostanában kutatják.


De a kérdésre

1 pénz nélkül nem megy

2 nincs kidolgozott technológia...

2011. jan. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Atti81 válasza:
Az egészben az a legszörnyűbb ,hogy állítólag 50 faj hal ki naponta a világon. Az ember szimplán megöli a földet. Nem tudom ki látta az "Amikor megállt a föld című filmet", de én tök jogosnak találnám, ha egyszer megtörténne. Az emberiséget kellene kiírtani, vagy legalább tizedére csökkenteni a népességet, ami évről évre nő, és idén már eléri a 7 milliárdod, amiből 1,4 milliárd Kínai és 1 milliárd indiai. Ilyen mértékű szaporodás mellett, ami ugye így hatványozódik, mivel több embernek több utódja lesz, hamarosan elérjük azt a számot, amit már a föld nem fog elbírni, és elkezdjük egymást írtani a vízért, élelemért és energiáért...szegény FÖLD!
2011. jan. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"és nem a kihalóban lévő állatfajokat akartak klónozni"

Kivéve a mamutot, ami például teljesen kihalt mégis vannak tervek, hogy klónozással feltámasztják. Amúgy a valódi gondot az jelenti, hogy a faj egyedszámának csökkenésével a genetikai diverzitás is csökken. Ezen a klónozás nem segít. Tehát a célzott mesterséges megtermékenyítésnek még lehet értelme, a klónozásnak nem nagyon.


A másik probléma, hogy a fajok pusztulnak. Velünk is, nélkülünk is. Milliónyi, milliárdnyi faj született és tűnt el nyomtalanul, mióta élet van a bolygón, a mi párezer éves ténykedésünk ezen nem sokat ront. Persze vesszen a az Auchan, szerintem is.

De azért George Carlin sem mond butákat:

http://www.youtube.com/watch?v=8zXo7LKXs3g

2011. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!