Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A Budapesti Állatkertben...

A Budapesti Állatkertben télen abban a kis elefántházban vannak az elefántok?

Figyelt kérdés
Ha télen a Budapesti Állatkertben csak azon a kis területen mozoghatnak, ami az elefántházban van, hát akkor ez elég fura, mert az épp akkora hely, hogy mondjuk két elefánt befér, aztán viszlát. Vagy van valami más helyük is? Mert nyáron szerintem még kibírható számukra, mivel ott vaqn a hűsítő medence, azzal biztosan el vannak, de télen...
2011. máj. 10. 21:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Azért az a kis elefántház elég nagy, és ha megnézed, nyáron sem szoktak őrülten nyargalászni a kifutójukban...
2011. máj. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Jó, nem úgy értéttem, hogy olyan kicsi, de szerintem egy elefánthoz képestnem nagy, főleg ahhoz képest, hogy mondjuk a tél nagy részét ott bent tölti... Szerintem legalábbis.
2011. máj. 10. 21:59
 3/23 anonim ***** válasza:
Nyilván lehetne nagyobb is, de egyrészt az állatkertnek erre van kapacitása, másrészt az elefántnak nincs különösebb mozgásigénye, a természetben is csak kajáért meg vízért mennek, nem azért, mert annyira szeretnek gyalogolni... Na meg foglalkoznak velük, tanítgatják őket meg minden, szóval azért nincs rossz dolguk.
2011. máj. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
51%
Én nemrég voltam, és ledöbbentem, milyen soványak az elefántok. Hogy a kifutójuk mekkora, arra már nem is emlékszem, annyira elszörnyedtem az elefánt csontjain.
2011. máj. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
54%
Mert gondolod hogy éheztetik azokat a k*rva drága állatokat, dögöljön meg, veszünk másikat, úgyis annyi pénzünk van, hogy olcsóbb új elefántot venni, mint a régit etetni? A sok önjelölt agyatlan greenpeace-estől feláll a hátamon a szőr...
2011. máj. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%

Az elefántok nincsenek bezárva télen sem. Ugyanúgy kimehetnek a kinti kifutóba (mert nem lesz bajuk egy pár órás kintléttől). Csak éjszaka és napközben melegedni vannak bent. (Mármint Nyíregyházán így csinálják, gondolom akkor Pesten is hasonlóan).


Abban pedig biztos vagyok hogy nem éheztetik őket!

2011. máj. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg a sok agyatlan semmihez nem értő, de beszólogató baromból van elegem, akik idejönnek trollkodni.


Láttam, amit láttam. Úgy nézett ki az elefánt és az orrszarvú, ahogy.

2011. máj. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

A második hozzászólonak mondom, hogy az elefántoknak naponta körülbelül 60 kilométert is megtesznek, csak hogy tudd, hogy mennyi a mozgástere...

De különben értem.

Hát akkor ja, nincs rossz dolguk, maximum a helyük kicsit kisebb a kelleténél, de ha le vannak foglalva, akkor jó lehet nekik... :)


De különben itt többen felvetették ezt az elefánt-éheztetős dolgot! Szerintme nem éheztetik őket, mivel több elefántnál is van, mikor a felső csontjaik kilátszódnak, ez lehet hogy valami betegség, de lehet, hogy csak alapból iilyen... Kicsit "lecsúszott" a hús, aztán lehet hogy ennyi. Nem hinném, hogy éheztetve lennének...

2011. máj. 11. 16:36
 9/23 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy szándékosan éheztetik őket. De a túletetés veszélye sem áll fenn, az tuti. Más állatkertben még nem láttam ilyen állapotban elefántot. Ha nektek ők egészségesnek és vidámnak tűnnek, ám legyen. Én nem osztom a véleményt.
2011. máj. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Ja, nem, egyet értek veled részben, nem hiszem hogy túl vannak táplálva, de mondjuk szeirntme nem is kell nekik annyi táplálék mint kint a szabadban, mivel kevesebbet is mozognak...

Biztos van jobb hely számukra, de hát ez sjanos ilyen.Az állatkertnek sok pozitív, de sajnos van negatív oldala is. :(

2011. máj. 11. 17:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!